خبرها

سقف متحرک شیشه ای

سقف متحرک شیشه ای اکثرا برای فضاهای کوچک همچنین برای اضافه کردن فضای پاسیو و یا قسمتی از حیاط ویلایی کاربرد دارد که اغلب در کشورهای اروپایی و آمریکایی با توجه به فرهنگ شان به دلیل دید کامل شیشه استفاده می شود .
سقف های برقی شیشه ای به دلیل ایجاد دید کامل آسمان بسیار مورد پسند واقع شده است. البته  تا زمانی که شیشه ها تمیز باشند که این امر در دراز مدت امری بعید به نظر می رسد.
یکی از مشکلات در سقف های شیشه ای حالت ذره بینی شیشه ها به هنگام تابش نور خورشید می باشد که سبب داغ شدن آن می شود مناسب نشستن نیست و همینطور اگر از چوب برای کف زیر این سقف ها استفاده شده باشد احتمال خطر آتش سوزی را چندین برابر می کند.

همچنین سقف های متحرک شیشه ایی قیمت هایی بین دو میلیون پانصد هزار تومان تا سه میلیون تومان را دارا می باشند که به جزء موارد خاص توجیه اقتصادی برای اجرا را ندارند.
 

سقف متحرک شیشه ای

 
سقف شيشه‌اي يعني آن مانع نامرئي كه مبتني بر نگرش و پيشداوري‌هاي سازماني، سدي براي پيشرفت افراد است. 
این مدل سقف از دو جهت هزینه زا می باشد :

 ازنظر افت بهره‌وري در آن بخش از نيروي كار كه حس مي‌كند جلوي پيشرفتش گرفته شده است.
 از جهت جابجایی هزینه نیروی کار.
 

سقف متحرک شیشه ای

 


توضیحات

سقف ها یکی از گزینه های نورگیری در فضاها مختلف محسوب می شوند. در طراحی ساختمان هایی که عمق زیادی دارند و فضای داخلی آنها از دیوارهای جانبی و خارجی بنا فاصله دارد، نورگیری از سقف تعریف می شود. در نورگیرهای سقفی، تابش مستقیم نور خورشید در بعضی از ساعات روز، ممکن است آزاردهنده باشد. از همین رو باید تدبیری اتخاذ شود تا در عین داشتن نوری مفید و مورد نیاز، از تابش و ایجاد مزاحمت نور در فضا جلوگیری به عمل آید. استفاده از سقف های شیشه گزینه ای بسیار مناسب برای سقف های نورگیر محسوب می شوند.


سقف های شیشه ای انواع مختلفی دارند، یکی از آنها سقف های بلوک شیشه ای است که بیشتر در جاهایی که احتیاج به عبور نور وجود دارد به کار می رود ، یکی دیگر از سقف های شیشه ای ، سقف های کاذب شیشه ای هستند که در طرح ها و رنگهای مختلف کار می شوند و قابلیت نور پردازی دارند و همچنین می توان آنها را در ترکیب با رابیتس ، سقف کناف ، آرمسترانگ ، چوب ، گریلیوم ، مقرنس  و سایر سقف ها بکار برد .

سقف های شیشه ای در استخر ، سونا ، حمام ، آشپزخانه ، ادارات ، شرکت ها و به طور کلی فضاهای مدرن و لوکس کارایی دارند.

روی شیشه ها طرح های مختلفی مانند منظره ، طبیعت ، تصاویر موجودات زنده ، اشیاء ، درختان و بسیاری چیزهای دیگر ممکن است کار شده باشد و به دلیل تنوع و رنگ های متعدد، این نوع سقف ها را در تالارهای پذیرایی و مکان های مجلل نیز به کار می برند.

همچنین سقف های شیشه ای برای پوشش پاسیو نیز کاربرد دارند ، سقف شیشه ای روی پاسیو یا حیاط خلوت به جهت عبور نورفضای بیرون به داخل و تامین نور داخلی خانه کاربرد دارد .

سقف شیشه ای برای پوشش مکان هایی استفاده می شود که محیط های بسته ای بوده و نیاز به تامین نور از فضای بیرونی به فضای داخلی وجود دارد ، سقف شیشه ای با بلوک شیشه ای به صورت دوجداره ساخته می شود و به همین دلیل عایق نسبتا مناسبی برای صوت و سرما و گرما می باشد.
 

سقف متحرک شیشه ای

 


آمار بازدید:176

دسته:خبرها