پنجره آلومينيومي چرا در ساختمان ها استفاده مي شود؟

جولای 14, 2019
پنجره آلومینیومی - نمای اسپایدر

نماي اسپايدر

پنجره آلومينيومي مهم ترين المان نماي اسپايدر، يكي از نماهاي مدرني است. در این نما شيشه هاي ساختمان به وسيله اتصالات نقطه اي به همديگر متصل مي شوند. نماي اسپايدر بيشتر در ساختمان هاي تجاري و اداري كاربرد دارد و هيچ سازه عمودي و افقي روي شيشه وجود ندارد.

این نما در سازه هاي فلزي، كابلي و شيشه اي به روش هاي متنوع و مختلفي برقرار مي شود و با توجه به كاربري ساختمان ، بارگذاري مورد استفاده قرار مي گيرد.

ضرورت استفاده از پنجره آلومينيومي در ساختمان

پنجره آلومينيومي يكي از المان هاي ساخت ساختمان است كه مهندسين معماري به آن توجه مي كنند. امروزه 47% در و پنجره هاي ساختمان، پنجره آلومينيومي است كه در بهينه سازي مصرف انرژي و عايق كاري ساختمان نقش مهمي را بازي مي كنند.جهت آشنایی با انواع پنجره های الومینیومی متن مورد نظر را مطالعه فرمایید.

 

پنجره الومینیومی - نمای اسپایدر
پنجره الومینیومی – نمای اسپایدر

انواع پنجره آلومينيومي

به دو دسته اختصاصي و ترمال تقسيم بندي مي شود كه البته اين نوع پنجره ها دو جداره بوده و از هدر رفت انرژي جلوگيري مي كنند.

این نوع رساناي سرما و گرماست ولي پنجره آلومينيومي ترمال از يك لايه پلي آميد بين دو لايه آلومينيوم ساخته شده كه در عايق بندي سيستم هاي آلومينيومي نقش بسزايي دارد و باعث مي شود كه انرژي بيشتري در داخل ساختمان رد و بدل شود.

مزاياي پنجره آلومينيومي

  • عملكرد حرارتي

كارايي بالا داشته و كليه استانداردهاي انرژي در آن ها رعايت شده و مي توانند تا 60% از اتلاف انرژي جلوگيري كنند، به همين دليل نسبت به PVC برتري دارند و انرژي ساختمان را به نسبت بیشتری حفظ شود.

  • كاهش مقدار دي اكسيد كربن

براساس تحقيقي در مورد خانه هاي ملبورن، پنجره آلومينيومي دو جداره از هدر رفت انرژي جلوگيري مي كنند، و همين قضيه باعث مي شود كه عمر ساختمان ها به ميزان 100% افزايش يابد و بدين ترتيب عمر وسايل الكتريكي سرمايشي و گرمايشي 300 برابر شده و ديرتر خراب مي شوند.

  • عمر بيشتر و هزينه نگهداري كم

آلومينيوم نسبت به اكسيداسيون مقاوم است و شرايط محيطي هوا نمي تواند بر پنجره تاثيرگذار باشد. آلومينيوم در مقايسه با برخي مواد اوليه هرگز دچار شكافته نشده و ترك بر نمي دارد و در نهايت موجب طول عمر بيشتر سازه مي شود.

آلومينيوم در هر شرايط محيطي مي تواند باقي بماند. شما با آلومينيوم مي توانيد اهداف دكوراسيوني و محافظتي خود را جامه عمل بپوشانيد. حتي مي توانيد آن را آنودايز كرده يا رنگ آميزي كنيد.

  • توانايي خريد

پنجره آلومينيومي در مقايسه با بقيه فريم هاي پنجره ارزان تر هستند. اين نوع پنجره ها به صرفه بوده و انرژي را با روش هاي عالي ذخيره كرده و از هدررفت انرژي جلوگيري مي كنند.

  • انعطاف پذيري در طراحي

استحكام و انعطاف پذيري از مشخصات بارز آلومينيوم است. بدين معني كه تخيل محدود شما مي تواند موارد كاربري آن را محدود كند. آلومينيوم مي تواند با هر ماده اوليه اي تركيب شده تا يك محصول نهايي باكيفيت توليد شود.

  • پرداخت هاي عالي و منحصر به فرد

پرداخت هاي منحصر به فرد و عالي موجب مي شود كه پنجره آلومينيومي با هر نوع دكوراسيوني سازگار باشد. روكش پودري موجب مي شود كه در و پنجره آلومينيومي جذابيت داشته باشند. شما مي توانيد از انواع رنگ هاي طبيعي استفاده كنيد تا محيط جذابي را خلق كنيد. رنگ هاي متاليك نيز مي توانند با در و پنجره آلومينيومي به كار بروند.

آنودايز باعث خواهد شد تا آلومينيوم بتواند در مقابل فرسايش محيطي مقاوم باشد. پرداخت هاي مختلف باعث مي شود كه بتوان پنجره آلومينومي را براي همه محيط هاي داخلي و خارجي به كار برد.

پنجره آلومینیومی - نمای اسپایدر
پنجره آلومینیومی – نمای اسپایدر

 

 

 

 

 

مطالب اخیر
تاثير نماي شيشه اي در زيبايي ساختمان
نماي شيشه اي امروزه در نماي خارجي ساختمان به طور مكرر استفاده مي شود. امروزه شفافيت و روشنايي مشخصه جدايي ناپذير ساختمان هاي امروزي است.
با پارتيشن اداری محيط سازمان خود را شيك جلوه دهيد
پارتيشن اداري سازمان و شركت شما را زيباتر و مدبرانه نشان مي دهد. هر كسب و كاري مي تواند متناسب با كسب و كار خود از پارتيشن اداري استفاده كند.

    ارسال دیدگاه