سرامیک خشک و محبوبیت آن بین کاربران

استفاده کردن از نمای سرامیک خشک به دلیل مزایایی که دارد مورد استقبال افراد بسیاری قرار گرفته است. همه شما به خوبی می دانید استفاده کردن از سرامیک از دیرباز در ساختمان ها رواج داشته است، اما اکنون استفاده کردن از این نما همچنان مرسوم است. در گذشته سرامیک به صورت ملات دار در ساختمان اجرا می شد، ولی امروزه سرامیک خشک برای نما جایگزین سرامیک ملات دار شده است.

برای اینکه سرامیک خشک را در نما به کار ببرند ابتدا نما را آهن کشی می کنند و بعد از آن سرامیک را به وسیله نگهدارنده هایی که مخصوص هستند متصل می کنند. برای اینکه در صورت شکسته شدن این سرامیک ها آنها سقوط نکنند، از لایه توری و یا فلزی در قسمت پشت سرامیک استفاده می کنند. همچنین هنگام نصب سرامیک خشک فاصله ای بین سرامیک ها قرار می دهند تا هم از شکسته شدن آنها جلوگیری شود و هم اینکه زیبایی بیشتری داشته باشد.

برای اینکه با مزایای این سرامیک ها آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه برخی از ویژگی ها و مزایای آنها را بیان می کنیم.

سرامیک خشک- dry ceramic facade - آرمن طرح و نما
نمای سرامیک – سرامیک خشک- dry ceramic facade – آرمن طرح و نما

مزایای استفاده از سرامیک خشک :

همانطوری که بیان کردیم استفاده کردن از سرامیک خشک به تازگی بسیار متداول شده است. توجه بیش از حدی که به این سرامیک می شود به دلیل مزایای آن است که در ادامه آنها را بیان می کنیم.

 • نصب آسان

  نصب این سرامیک ها بسیار ساده و آسان می باشد و به راحتی می توانید آنها را بر روی دیوار نصب کنید.

 • تنوع رنگ

  رنگ بندی این سرامیک ها بسیار متنوع می باشد. شما می توانید هر رنگی را که مایل هستید را برای نمای ساختمان خود انتخاب کنید. همچنین سرامیک ها در ابعاد متفاوت بوده و شما می توانید هر ابعادی را که می خواهید سفارش دهید.

 • مقاوم در برابر آب و هوا

  در برابر شرایط آب و هوایی گوناگون مقاومت بسیار بالایی دارد. بسیاری از نماهایی که در ساختمان به کار می رود دچار یخبندان می شوند ولی این نما در برابر یخبندان مقاوم است.

 • قابل تعویض

  پانل های سرامیکی را اگر مایل باشید می توانید تعویض کنید، چرا که جدا کردن آن از ساختمان بسیار آسان می باشد.

 • بدون نیاز به تمیز کردن مداوم

  عدم لک پذیری یکی دیگر از ویژگی های مهم سرامیک خشک می باشد. این سرامیک ها بسیار کم لک می گیرند و به همین دلیل نیازی نیست آنها را زیاد شستشو دهید.

 • عایق صدا

  این سرامیک ها به نوعی عایق صدا می باشند و به همین دلیل مانع نفوذ صدا به درون و بیرون ساختمان می شوند.

 • نصب در زمان کوتاه

  زمان نصب این سرامیک ها به این دلیل که ملاتی ندارند بسیار کاهش پیدا کرده است. روشی که در نصب این سرامیک ها به کار می رود بسیار آسان و ساده می باشد.

 • مقررون به صرفه

  سیستم نصبی که در سرامیک خشک وجود دارد هزینه هایی را که مربوط به تهویه حرارتی و تهویه مطبوع می باشد را بسیار کاهش داده است. این ویژگی موجب کاهش گازهای گلخانه ای در دراز مدت است.

 • ساختمانی سبک تر

  از آنجایی که وزن این سرامیک ها زیاد نمی باشد، وزن ساختمان را بسیار کاهش داده است و به همین دلیل سازه ساختمان هم وزن زیادی نخواهد داشت.

 • نصب دقیق و مقاوم

  نصب سرامیک ها بسیار با دقت می باشد. به همین دلیل ریسک جدا شدن و ترک خوردن آنها بسیار پایین بوده، چرا که به خوبی بر روی دیوار نما نصب شده اند. با اینکه ملاتی در آنها به کار نمی رود، قطعات نصب کننده آنها بسیار ایمن می باشد.

نمای سرامیک خشک
نمای سرامیک خشک
dry ceramic facade

 

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *