مزایای نمای شیشه ای ، نمایی مدرن و لوکس

مزایای نمای شیشه ای که یکی از زیباترین نماها است، باعث محبوبیت آن بین کاربران  می باشد. شما می توانید هر رنگی را که مایل باشید به عنوان نما برای ساختمان خود انتخاب کنید. امروزه افراد بسیاری از نمای شیشه ای برای ساختمان های خود استفاده می کنند.

زمانی که در مورد مزایای این نما اطلاعات بیشتری داشته باشید بدون شک آن را برای ساختمان خود انتخاب می کنند. در ادامه برخی از مزایای نمای شیشه ای را بیان می کنیم تا آشنایی بیشتری با این نما داشته باشید.

 

مزایای نمای شیشه ای :

استفاده کردن از این نما در حقیقت خلاقیت طراحی مهندسین را نشان می دهد، که تا چه اندازه به نمای ساختمان و زیبایی آن اهمیت می دهند. برخی از مزایایی که این نما موجب شده بسیاری از معماران به سمت آن جذب شوند. در ادامه این مزایا را بیان می کنیم.

نمای شیشه ای
نمای شیشه ای
 1. ساختمانی سبک:

  یکی از مهمترین مزایای نمای شیشه ای این است که وزن ساختمان را نسب به سایر نماها بسیار کاهش می دهد.  باید بدانید زمانی که وزن ساختمان کاهش پیدا می کند خطرات بسیاری از ساختمان دور می ماند.

 2. نصب سریع:

  سرعت نصب این نما بسیار بالا می باشد و به همین دلیل شما می توانید به راحتی آن را نصب کنید و به کارهای دیگر ساختمان رسیدگی نمایید.

 3. کاهش در مصرف انرژی برق

  بسیاری از افرادی که به نور ساختمان اهمیت می دهند و به دنبال نمایی می باشند که نور را در ساختمان افزایش دهد، از نمای شیشه ای استفاده می کنند. زمانی که نور در ساختمان زیاد باشد از برق کمتری استفاده می شود و به همین دلیل نیاز به انرژی برق بسیار کاهش پیدا می کند.

 4. زیبایی دوچندان نما:

  کسانی که به ساختمان مراجعه می کنند حس زیبایی بسیاری در آنها به وجود می آید، چرا که نمای شیشه زیبایی بیشتری را در درون ساختمان ایجاد می کند.

 5. عایق صوت:

  شیشه هایی که در نمای شیشه ای به کار می روند چند جداره بوده و آلودگی صوتی را بسیار کاهش می دهند. بنابراین بسیاری از افرادی که گمان می کنند شیشه ها عایق صدا نمی باشند، باید بدانند ماهیت این شیشه ها چند جداره می باشد و به همین دلیل عایق صدا هستند.

 6. تهویه مطبوع:

  تهویه در این نماها بسیار مطبوع بوده و به همین دلیل این نما نیاز به انرژی برق بسیار کاهش پیدا کرده است.

نمای شیشه ای
نمای شیشه ای

انواع نمای شیشه ای

اگر شما می خواهید از نمای شیشه ای در ساختمان خود استفاده کنید باید بدانید این نما انواع گوناگونی دارد که عبارتند از :

 1. شیشه های چند لایه :

  این شیشه ها از ترکیب پلاستیک و شیشه ساخته می شوند و بیشترین استفاده ای که از آنها می شود برای پنجره های باز شو می باشد. این نوع از شیشه ها چندین لایه هم دارند که با توجه به ساختمانی که می خواهید این نما را در آن به کار ببرید می توانید لایه های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 2. شیشه های سکوریت :

  این شیشه های بسیار مقاوم هستند و احتمال شکستن آنها صفر درصد می باشد.

 3. شیشه های رفلکس :

  این شیشه ها در رنگ های متنوعی می باشند و نوری که به ساختمان وارد می شود را بازتاب می دهند، در نتیجه مقدار نوری که وارد ساختمان می شود کاهش می یابد.

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *