پنجره آلومينيومی چرا در ساختمان ها استفاده می شود؟

جولای 14, 2019
پنجره های آلومینیومی ترمال بریک

نمای اسپايدر

پنجره آلومينيومی مهم ترين المان نمای اسپايدر، يكی از نماهای مدرن است. در این نما شيشه های ساختمان به وسيله اتصالات نقطه ای به همديگر متصل مي شوند. نمای اسپايدر بيشتر در ساختمان های تجاری و اداری كاربرد دارد و هيچ سازه عمودی و افقی روی شيشه وجود ندارد.

این نما در سازه های فلزی، كابلی و شيشه ای به روش های متنوع و مختلفی برقرار می شود و با توجه به كاربری ساختمان ، بارگذاری مورد استفاده قرار می گيرد.

ضرورت استفاده از پنجره آلومينيومی در ساختمان

پنجره آلومينيومی يكی از المان های ساخت ساختمان است كه مهندسين معماری به آن توجه می كنند. امروزه 47% در و پنجره های ساختمان، پنجره آلومينيومی است كه در بهينه سازی مصرف انرژی و عايق كاری ساختمان نقش مهمی را بازی می كنند.جهت آشنایی با انواع پنجره های الومینیومی متن مورد نظر را مطالعه فرمایید.

 

 

پنجره الومینیومی - نمای اسپایدر
پنجره الومینیومی – نمای اسپایدر

انواع پنجره آلومينيومی

به دو دسته اختصاصی و ترمال تقسيم بندی می شود كه البته اين نوع پنجره ها دو جداره بوده و از هدر رفت انرژی جلوگيری می كنند.

این نوع رسانای سرما و گرماست ولی پنجره آلومينيومی ترمال از يك لايه پلی آميد بين دو لايه آلومينيوم ساخته شده كه در عايق بندی سيستم های آلومينيومی نقش بسزايی دارد و باعث می شود كه انرژی بيشتری در داخل ساختمان رد و بدل شود.

مزايای پنجره آلومينيومی

  • عملكرد حرارتی

كارايی بالا داشته و كليه استانداردهای انرژی در آن ها رعايت شده و می توانند تا 60% از اتلاف انرژی جلوگيری كنند، به همين دليل نسبت به PVC برتری دارند و انرژی ساختمان را به نسبت بیشتری حفظ شود.

  • كاهش مقدار دی اكسيد كربن

براساس تحقيقی در مورد خانه های ملبورن، پنجره آلومينيومی دو جداره از هدر رفت انرژی جلوگيری می كنند، و همين قضيه باعث می شود كه عمر ساختمان ها به ميزان 100% افزايش يابد و بدين ترتيب عمر وسايل الكتريكی سرمايشی و گرمايشی 300 برابر شده و ديرتر خراب می شوند.

  • عمر بيشتر و هزينه نگهداری كم

آلومينيوم نسبت به اكسيداسيون مقاوم است و شرايط محيطی هوا نمی تواند بر پنجره تاثيرگذار باشد. آلومينيوم در مقايسه با برخی مواد اوليه هرگز دچار شكافته نشده و ترك بر نمی دارد و در نهايت موجب طول عمر بيشتر سازه می شود.

آلومينيوم در هر شرايط محيطی می تواند باقی بماند. شما با آلومينيوم می توانيد اهداف دكوراسيونی و محافظتی خود را جامه عمل بپوشانيد. حتی می توانيد آن را آنودايز كرده يا رنگ آميزی كنيد.

  • توانايی خريد

پنجره آلومينيومی در مقايسه با بقيه فريم های پنجره ارزان تر هستند. اين نوع پنجره ها به صرفه بوده و انرژی را با روش هاي عالی ذخيره كرده و از هدررفت انرژی جلوگيری می كنند.

  • انعطاف پذيری در طراحی

استحكام و انعطاف پذيری از مشخصات بارز آلومينيوم است. بدين معنی كه تخيل محدود شما می تواند موارد كاربری آن را محدود كند. آلومينيوم می تواند با هر ماده اوليه ای تركيب شده تا يك محصول نهايی باكيفيت توليد شود.

  • پرداخت های عالی و منحصر به فرد

پرداخت هاي منحصر به فرد و عالي موجب مي شود كه پنجره آلومينيومی با هر نوع دكوراسيونی سازگار باشد. روكش پودری موجب میشود كه در و پنجره آلومينيومی جذابيت داشته باشند. شما می توانيد از انواع رنگ های طبيعی استفاده كنيد تا محيط جذابی را خلق كنيد. رنگ های متاليك نيز می توانند با در و پنجره آلومينيومی به كار بروند.

آنودايز باعث خواهد شد تا آلومينيوم بتواند در مقابل فرسايش محيطی مقاوم باشد. پرداخت های مختلف باعث می شود كه بتوان پنجره آلومينومی را برای همه محيط های داخلی و خارجی به كار برد.

پنجره آلومینیومی - نمای اسپایدر
پنجره آلومینیومی – نمای اسپایدر

 

 

 

 

 

مطالب اخیر
مشخصات سیستم کرتین وال یا نمای لامل
اگر نمای کرتین وال یک نمای جایگزین، مدرن و پیشرفته است که جای دیوارهای بیرونی ساخته شده از خشت قرن 18 را امروزه گرفته است، چه کاربردهای دیگری می تواند داشته باشد؟

    ارسال دیدگاه