ساختمان هایی با نمای سرامیک ، شهر را رویایی جلوه می دهند

قدرت نمای سرامیک در زیبایی ساختمان

نمای سرامیک هنوز در نمای خارجی مورد استفاده بوده و حتی مجموعه ای از ساختمان هایی با نمای سرامیک به یک شهر یا شهرک جلوه ای زیبا می دهد. نمای سرامیک به زیبایی نمای ساختمان کمک می کند و البته مزایای دیگری هم دارد.

از آن جایی که طرح های سرامیکی به راحتی کنترل و اجرا می شوند، طرفداران بیشماری داشته و در ایجاد جذابیت و زیبایی ساختمان نقش بسزایی دارند. نکته مهم این است که نمای سرامیک ساختمان با سرامیک کف آشپزخانه یا سرویس بهداشتی و حمام متفاوت است.

در مناطق سردسیر، نمای سرامیک ساختمان بیشتر استفاده می شود و نمای سرامیک مانع از ورود آب به داخل ساختمان می شود. همچنین در مناطق رطوبت خیز شمال و جنوب کشور، به مانند یک عایق رطوبتی عمل می کند.

انواع روش های نصب نمای سرامیک

  • روش ملات

سرامیکی که با ملات به نمای ساختمان نصب می شود، باید ملات پشت آن خیس بوده و بتواند سرامیک را نگه دارد و این روش برای ساختمان هایی به ارتفاع زیاد مناسب است. سرامیک باید بخوبی روی ملات قرار گیرد در غیر این صورت با کوچکترین ضربه یا یک شوک حرارتی، سرامیک از نمای ساختمان جدا می شود.

  • روش خشک

در این روش ملاتی وجود ندارد و با پیچ و قلاب، نمای سرامیک نصب می شود. ابتدا روی ساختمان، گیره های آهنی نصب شده و بعد از آن سرامیک به گیره ها متصل شده و نمای سرامیک شکل می گیرد. سرامیک ها با فاصله چند میلی متر نسبت به یکدیگر نصب می شوند تا تغییر دمای هوای بیرون باعث شکسته شدن نمای سرامیک نشود. نصب توری فلزی در پشت سرامیک از سقوط آن ها جلوگیری می کند.

 

 

روش خشک نسبت به روش ملات بهتر بوده و مزایای بیشماری دارد. وقت گیر نیست و نصب نمای سرامیک راحت و آسان بوده و مصالح ساختمانی بدون کمترین ضایعاتی مصرف می شود.

 

کاربرد سرامیک پورسلین در نمای ساختمان

نسل جدید سرامیک، به زیبایی هر چه بیشتر ساختمان ها کمک می کند. نمای سرامیک پورسلین بسیار متفاوت و ترکیبی از خاک رس و ریز دانه ها بوده و مواد معدنی در آن ها نیز استفاده شده است. نسبت به رطوبت و لکه مقاوم هستند. برای استفاده در مناطق بد آب و هوایی بهترین انتخاب به شمار می روند و به زیبایی هر چه بیشتر نمای ساختمان کمک می کنند.

ویژگی های سرامیک پرسلین

  • عایق بندی بهتر نمای سرامیک ساختمان
  • مانعی نسبت به ورود هوای گرم یا سرد
  • سبک
  • هوای بیشتر در سرامیک خشک پرسلین
  • نبود مسائل مربوط به آب بندی
  • عدم نفوذ آب و رطوبت به پشت سرامیک
  • مناسب برای گوشه ها و کنج های ساختمان
  • قیمت بالا و محصولی گران قیمت

آرمن شرکت طرح و نما،ارائه دهنده نمای سرامیک از نوع خشک می باشد. کارشناسان ما آماده مشاوره برای مشتریان عزیز هستند تا نمایی متناسب با ساختمان شما به صورت کاملا سفارشی طراحی، ایجاد و پیاده سازی شود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *