ساختمان هايی با نمای سراميک ، شهر را رويايی جلوه می دهند

جولای 27, 2019
نمای سرامیک

قدرت نمای سرامیک در زیبایی ساختمان

نمای سراميک هنوز در نمای خارجی مورد استفاده بوده و حتی مجموعه ای از ساختمان هایی با نمای سراميک به یك شهر یا شهرک جلوه ای زیبا می دهد. نمای سرامیک به زیبایی نمای ساختمان كمک می كند و البته مزایای دیگری هم دارد.

از آن جایی كه طرح های سرامیكی به راحتی كنترل و اجرا می شوند، طرفداران بیشماری داشته و در ایجاد جذابیت و زیبایی ساختمان نقش بسزایی دارند. نكته مهم این است كه نمای سراميک ساختمان با سرامیک كف آشپزخانه یا سرویس بهداشتی و حمام متفاوت است.

در مناطق سردسیر، نمای سرامیک ساختمان بیشتر استفاده می شود و نمای سرامیک مانع از ورود آب به داخل ساختمان می شود. همچنین در مناطق رطوبت خیز شمال و جنوب كشور، به مانند یك عایق رطوبتی عمل می كند.

انواع روش های نصب نمای سراميک

 • روش ملات

سرامیكی كه با ملات به نمای ساختمان نصب می شود، باید ملات پشت آن خیس بوده و بتواند سرامیک را نگه دارد و این روش برای ساختمان هایی به ارتفاع زیاد مناسب است. سرامیک باید بخوبی روی ملات قرار گیرد در غیر این صورت با كوچكترین ضربه یا یك شوك حرارتی، سرامیک از نمای ساختمان جدا می شود.

 • روش خشک

در این روش ملاتی وجود ندارد و با پیچ و قلاب، نمای سراميک نصب می شود. ابتدا روی ساختمان، گیره های آهنی نصب شده و بعد از آن سرامیک به گیره ها متصل شده و نمای سراميک شكل می گیرد. سرامیک ها با فاصله چند میلی متر نسبت به یكدیگر نصب می شوند تا تغییر دمای هوای بیرون باعث شكسته شدن نمای سرامیک نشود. نصب توری فلزی در پشت سرامیک از سقوط آن ها جلوگیری می كند.

 

 

روش خشک نسبت به روش ملات بهتر بوده و مزایای بیشماری دارد. وقت گیر نیست و نصب نمای سراميک راحت و آسان بوده و مصالح ساختمانی بدون كمترین ضایعاتی مصرف می شود.

 

كاربرد سرامیک پورسلین در نمای ساختمان

نسل جدید سرامیک، به زیبایی هر چه بیشتر ساختمان ها كمک می كند. نمای سراميک پورسلین بسیار متفاوت و تركیبی از خاك رس و ریز دانه ها بوده و مواد معدنی در آن ها نیز استفاده شده است. نسبت به رطوبت و لكه مقاوم هستند. برای استفاده در مناطق بد آب و هوایی بهترین انتخاب به شمار می روند و به زیبایی هر چه بیشتر نمای ساختمان كمک می كنند.

ویژگی های سرامیک پرسلین

 • عایق بندی بهتر نمای سراميک ساختمان
 • مانعی نسبت به ورود هوای گرم یا سرد
 • سبك
 • هوای بیشتر در سرامیک خشك پرسلین
 • نبود مسائل مربوط به آب بندی
 • عدم نفوذ آب و رطوبت به پشت سرامیک
 • مناسب برای گوشه ها و كنج های ساختمان
 • قیمت بالا و محصولی گران قیمت

آرمن شرکت طرح و نما،ارائه دهنده نمای سراميک از نوع خشک می باشد. کارشناسان ما آماده مشاوره برای مشتریان عزیز هستند تا نمایی متناسب با ساختمان شما به صورت کاملا سفارشی طراحی، ایجاد و پیاده سازی شود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

مطالب اخیر
سقف شیشه ای مکانیکی
یکی دیگر از انواع سقف های شیشه ای، سقف شیشه ای مکانیکی یا متحرک می باشد. این نوع سقف ها برای فضاهای کوچک، برای اضافه نمودن فضاهایی مانند پاسیو، تراس، یا بالکن و بخشی از حیاط ویلایی به آشپزخانه ها یا رستوران ها مناسب می باشند. بارزترین مشخصۀ این سقف های امنیت بالای آن هاست. ساختار این سقف های شیشه ای از دو فلز فولاد، که گاهی اوقات از واژۀ آهن استفاده می شود، و آلومینیم است.
انواع سقف شیشه ای اسکای لایت Sky Light
انواع سقف شیشه ای اسکای لایت و تقسیم بندی آن به زاویۀ نگاه ما بستگی دارد. اگر به لحاظ مکانیکی بخواهیم تقسیم بندی کنیم، دو نوع ثابت و متحرک وجود دارد. همچنین از لحاظ جنبه های دیگر نیز، مانند کارکرد، نوع کاربرد، خصوصیات، اندازه و ... انواع متنوعی وجود دارد.

  ارسال دیدگاه