نمای شیشه ای در ساختمان

جولای 18, 2019
نمای شیشه ای

زيبايی چند برابر ساختمان با نمای شیشه ای

نمای شیشه ای امروزه در نمای خارجی ساختمان ها به طور مكرر استفاده می شود. شفافيت و روشنايی مشخصه جدايی ناپذير ساختمان های امروزی است. درحال حاضر شيشه بيش از هر عنصر ديگری در معماری استفاده می شود. تلفيق شيشه و فلز باعث زيبايی ساختمان ها می گردد.

مهم ترين سيستم های تلفيق شيشه و فلز
 • نمای كرتين وال استيك
 • نمای يونيتايز
 • نمای اسپايدر
نمای شیشه ای
نمای شیشه ای

نمای شيشه ای كرتين وال استيك

اولين سيستم نمای شيشه ای، كرتين وال استيك يا لامل است. در ابتدا پروفايل های عمودی آلومينيومی معروف به موليون با براكت های مخصوص و رولبولت يا جوش به سازه ساختمان متصل شده و بعد از آن پروفايل های عمودی با نام ترنزوم روی پروفايل های عمودی نصب می شوند. بعد از اين مراحل لاستيك های آب بندی ، شيشه ها و بازشو نصب می گردد. نمای شيشه ای كرتين وال استيك ، نمای شيشه ای ثابتی است كه يراق آلات بازشو نيز در اين سيستم نصب می شود.

انواع شيشه كرتيل وال استيك
  • شيشه دو جداره
  • شيشه ساده
  • شيشه سه جداره
  • شيشه لمينيت
  • شيشه اسپيندرال
  • شيشه سند بلاست
  • شيشه سكوريت
  • شيشه اسمارت

 

 

فيس كپ و فريم لس دو حالت اجرايی برای تلفيق شيشه و فلز است. كاور آلومينيومی در سيستم فيس كپ بين شيشه ها وجود دارد و شيشه ها به صورت تايل های تفكيك شده از هم ديده می شوند.

در سيستم فريم لس قضيه به نحو ديگری است. شيشه ها نسبت به يكديگر با فاصله كمی بدون هيچ گونه عنصر اضافی قرار می گيرند و با چسب سيليكون، محكم و آب بندی می شوند. نمای خارجی ساختمان يكدست بوده و شيشه ها بيشترين مساحت نمای خارجی ساختمان را اشغال كرده اند.

سيستم های استيك يا لامل برای پروژه های با زير بنای متوسط و كمی با مساحت بيشتر بهترين انتخاب است. از آن جايی كه شيشه ها بازشو نيستند، برای پروژه های مسكونی مناسب نيست.

 

 

نمای شيشه ای يونيتايز

در اين نما، پوشش های شيشه ای در كارخانه آماده شده و به صورت پازل هايی روی نما نصب می شود.

شركت ها می توانند اين نما را در حين اجرا و ساخت ساختمان و بعد از تكميل شدن هر مرحله از ساختمان نصب كنند و به موازات مرحله نازك كاری می توان نماهای شيشه ای را نصب كرد. از آن جايی كه نسبت به ساير نماها گران تر است ، مشتريان از آن كمتر استقبال می كنند. نمای شيشه ای يونيتايز، يك نمای شيشه ای ثابت است كه حتی در زلزله مقاوم است و نمای خارجی ساختمان نيز آسيب نخواهد ديد.

مقاومت در برابر زلزله مهم ترين مزيت زلزله است. از آن جايی كه تايل ها منعطف هستند، به هنگام زلزله ،  نمای ساختمان هيچ گونه آسيبی نخواهد ديد و اجتناب از كليه خطرات جبران ناپذير زلزله مهم ترين مزيت اين سيستم است. اين سيستم در ساختمان های بلند به دليل اهميت سرعت ساخت و هزينه زياد، گزينه خوبی است.

 

نمای شيشه ای اسپايدر

شيشه ها به صورت چنگك مانند در كنار يكديگر قرار می گيرند. شيشه های تك جداره يا دوجداره بوده و لمينيت می شوند. مشخص بودن ستون ها و كليه يراق آلات باعث زيبايی هر چه بيشتر نمای خارجی ساختمان می شود.

شركت های نصاب نماهای خارجی می توانند ستون های شيشه ای را نصب كنند و با اين كار شفافيت بيشتر شده و نور طبيعی بيشتری به داخل ساختمان وارد می شود. اين سيستم بهتر است كه در فروشگاه های بزرگ و مراكز تجاری بزرگ نصب شود.

شيشه اسپايدری

نوع شيشه استفاده شده در نمای ساختمان، در تعيين قيمت نمای اسپايدر تاثير به سزايی دارد.

انواع شيشه های اسپايدری

  • شيشه سكوريت: در تمركز فشار نيروهای خارجی بر نماهای اسپايدر
  • شيشه لمينيت و سكوريت: در نماهای بيش از 3 متر
  • شيشه های دوجداره: با جدارهای آلومينيومی و مانعی برای خروج گاز
  • شيشه كريستال: ايجاد شفافيت بيشتر برای نمای خارجی ساختمان

كارشناسان شركت آرمن در نصب و تكميل انواع نمای خارجی ساختمان، ازتخصص و تجربه لازم برخوردار بوده و می توانند نيازهای كاربران و مشتريان را برآورده كنند.

 

 

مطالب اخیر
سقف شیشه ای مکانیکی
یکی دیگر از انواع سقف های شیشه ای، سقف شیشه ای مکانیکی یا متحرک می باشد. این نوع سقف ها برای فضاهای کوچک، برای اضافه نمودن فضاهایی مانند پاسیو، تراس، یا بالکن و بخشی از حیاط ویلایی به آشپزخانه ها یا رستوران ها مناسب می باشند. بارزترین مشخصۀ این سقف های امنیت بالای آن هاست. ساختار این سقف های شیشه ای از دو فلز فولاد، که گاهی اوقات از واژۀ آهن استفاده می شود، و آلومینیم است.
انواع سقف شیشه ای اسکای لایت Sky Light
انواع سقف شیشه ای اسکای لایت و تقسیم بندی آن به زاویۀ نگاه ما بستگی دارد. اگر به لحاظ مکانیکی بخواهیم تقسیم بندی کنیم، دو نوع ثابت و متحرک وجود دارد. همچنین از لحاظ جنبه های دیگر نیز، مانند کارکرد، نوع کاربرد، خصوصیات، اندازه و ... انواع متنوعی وجود دارد.

  ارسال دیدگاه