نمای کرتین وال شیشه ای مدرن

سرفصل مطالب
کرتین وال شیشه ای - کرتین وال - نمای کرتین وال - نمای شیشه ای کرتین وال

در ساخت نمای کرتین وال شیشه ای مدرن، دیوار پرده از واحدهای بزرگی تشکیل شده است که در کارخانه و مطابق با استاندارد های روز دنیا و با فناوری بسیار پیشرفته در قطعات مشخص تولید شده و به محل حمل می شوند و بر روی ساختمان نصب می شوند.
معمولا از پروفیل های آلومینیوم برای تشکیل قاب های فلزی استفاده می شود که اصطلاحا به آن لامل گفته می شود. دریچه های بازشو موجود روی نمای شیشه ای مدرن، قبل از انتقال به محل در واحدهای مخصوصی تعبیه شده اند.
سیستم های نمای کرتین وال مدرن شیشه ا ی همه کاره هستند و امکان ادغام سایر سیستم ها مانند درها و پنجره های بازشو را فراهم می کنند. آنها جزو فناوری های جدید ساختمان به شمار می روند، بنابراین توسط سازندگان خاص تولید و یا اجرا می شوند، زیرا وابسته به دانش، مهارت، تخصص و تجهیزات خاص هستند.

کرتین وال نمای کرتین وال - کرتین وال
سیستم های نمای کرتین وال مدرن شیشه ا ی

کاربرد نمای کرتین وال شیشه ای

نمای کرتین وال شیشه ای در مقایسه با سایر نماهای موجود به خصوص نماهای سنتی کاربرد و خصوصیات بسیار زیادی در زمینه های مختلف دارد که در ادامه به مهمترین کاربرد آن اشاره می کنیم.
در ابتدا باید گفت که قابلیت اجرا بر روی انواع سازه های تجاری، مسکونی، اداری، فرهنگی، آموزشی را دارد و مهمترین کاربرد آن مربوط به انتقال نور، زیبایی سازه، حفاظت و ملاحظات سازه است. در کنار موارد گفته شده می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

 •  همزمان با نصب نما می توانید سایر کارهای ساختمان را نیز انجام دهید
 •  کنترل کیفیت بهبود یافته
 •  ساخت همزمان با آماده سازی سایت
 •  سرعت بسیار بالا در اجرای نما
 •  با کمترین نیروی کار می توانید این نما را نصب کنید
 •  عدم نیاز به به داربست برای نصب

طراحی و اجرای نمای کرتین وال

اجرای این نما به نوعی مقرون به صرفه نیز هست، زیرا از داخل ساختمان قابل نصب است بنابراین نیازی به صرف هزینه برای ایجاد داربست نیست. این موضوع برای برج های بلند یا مکان های ساختمانی که موقعیت مناسبی برای نصب داربست ندارند ایده آل است.

یکی دیگر از کاربرد های مهم سیستم های شیشه ای این است که برخلاف سیستم های چوبی، صداهای ضربه ای را از کف به کف یا به صورت افقی از اتاق به اتاق دیگر منتقل نمی کنند. دلیل این امر این است که صفحات واحد با اتصال واشر از هم جدا می شوند. مواد مختلف (به عنوان مثال، واشر به آلومینیوم)، از لحاظ صوتی در سطوح مختلف تحریک می شوند، بنابراین جدایی کامل در اتصالات بین واحدها ایجاد می شود.

مزایا نمای شیشه ای دو پوسته کرتین وال

 •  سختی زیادی را می تواند تحمل کند (فشار های جانبی باد و زلزله)
 •  از انحرافات سازه جلوگیری و آن را کنترل می کند
 • بارهای جانبی را به خوبی دفع می کند
 •  زیبایی خاصی دارد و باعث جلب توجه مردم می شود
 •  در مقایسه با سیر نما ها نورگیری بسیار خوبی دارد

مزایا و محدودیت های نمای کرتین وال شیشه ای

اولین و مهمترین خصوصیات نمای کرتین وال شیشه ای آن است که باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود. معمولا برای اجرای نمای کرتین وال، حدود ۳۰٪ کار در محل انجام می شود، در حالی که ۷۰٪ کار که شامل طراحی و تولید و آماده سازی است در کارخانه انجام می شود. بنابراین بعد از انتقال نمای شیشه ای مدرن یا همان نمای کرتین وال به محل پروژه، فقط توسط تکنسین های ماهر مونتاژ می شود و باعث می شود زمان زیادی صرفه جویی شود.
دومین خصوصیات نمای کرتین وال شیشه ای در مقایسه با نماهای سنتی این است که، از نظر سازه های بار خاصی روی سازه اصلی ساختمان وارد نمی کند، بنابراین وزن بار مرده ساختمان به شدت کاهش پیدا می کند، و عملکرد آن در شرایط خاص مانند وقوع زلزله یا طوفان بهتر می شود.

سومین خصوصیات ، اشاره به صرفه جویی در انرژی دارد. به دلیل عایق بودن این نوع نما، هزینه شما برای گرمایش و یا سرمایش ساختمان بسیار کاهش پیدا می کند.

نمای شیشه ای دو پوسته کرتین وال - نمای کرتین وال
نمای شیشه ای دو پوسته کرتین وال

انواع نمای کرتین وال شیشه ای

سیستم نمای لامل شیشه ای تنوع زیادی دارد و روز به روز بر کیفیت آن افزوده می شود، در حال حاضر می توان به مدل های زیر اشاره کرد که کاربرد زیادی در سراسر دنیا دارند:

 • نمای وال فیس کپ
 •  نمای کرتین وال نیم فیس کپ
 • نمای کرتین وال فریم لس
 • نمای کرتین وال تقویت شده با فولاد

نمای شیشه ای فیس کپ: برخلاف دیگر نماهای شیشه ای کرتین وال، این نوع نما برای نگهداری شیشه ها از پروفیل های جانبی پیچ شده بر روی پایه لامل بهره می برد، زیرا فاقد لبه های نگهدارنده روی وال استراکچری های آلومینیومی خود است.
نمای شیشه ای فریم لس: گفته می شود برای ساختمان های خاص مانند سازه های زیر ۲۰ متر مناسب است. میزان تحمل بار آن به خاطر نوع اتصال بیشتر است و به دلیل ظاهر زیبایی که دارد توانسته طرفدار زیادی را به خود جلب کند. شیشه های موجود در نمای شیشه ای فریم لس توسط لقمه های قرار گرفته در درون لامل کنترل می شوند.
آرمن مجری نما، مناسب ترین، معتبرترین و ارزان ترین ارائه دهنده و مجری انواع نمای کرتین وال شیشه ای با تجربه و سابقه ای طولانی در کشور است که مطابق با استانداردهای جهانی خدمات بسیار ارزشمندی را به مشتریان خود ارائه می دهد.

Share on linkedin
لینکدین
Share on pinterest
پینترست
Share on telegram
تلگرام

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.