کرتین وال ، نمایی پیش ساخته و متفاوت از نماهای دیگر

کرتین وال، یکی از جدیدترین نماهای پیش ساخته و مدرن می باشد که توانسته با داشتن مزایای زیاد، محبوبیتی را در بین معماران و طراحان متخصص کسب کند. این سبک از نمای ساختمان به سه دسته ی فریم لس، فیس کپ و یونیتایز تقسیم می شود .کرتین وال مدل های مختلفی دارد که شما می توانید متناسب با سبک نمای ساختمانتان بهترین مدل را انتخاب کنید .

کرتین وال
کرتین وال

ما در زیر برای آشنایی بیشتر شما با این مدل نمای شیشه ای و دیتیل های کرتین وال اطلاعاتی قرار داده ایم .

 

آیا با دیتیل های کرتین وال آشنا هستید ؟

کرتین وال، نمای صنعتی طراحی شده ای است که از دو قسمت تشکیل می شود. یک قسمت، ساختار اصلی سازه می باشد که از جنس آلومینیوم است و قسمت دیگر شامل شیشه، سنگ، کامپوزیت و … می باشد که بین ساختار اصلی را پر می کند. نکته ای که در این مدل ساختار حائز اهمیت می باشد این است که این نوع از نمای شیشه ای در برابر وزن حاصل از نما، نیروی وارد شده از طریق باد و یا زلزله و یا جابجایی سازه به دلیل رانش زمین و …  به صورت منعطف عمل می کند، به همین دلیل به این سبک نما، خود ایستا می گویند. این مدل نما که در مقابل آب، هوا و حرارت مقاومت بسیار خوبی دارد، به جز وزن خود قابلیت تحمل وزن بار دیگری را ندارد.

 

کرتین وال فیس کپ چیست؟

کرتین وال فیس کپ به این گونه طراحی شده است که شیشه توسط درپوش هایی نگه داری می شود؛ به این گونه که پروفیل نگهدارنده بر روی ساختار آلومینیومی پیچ می شود و سپس توسط چسب های سیلیکونی، محل اتصال شیشه ها پوشیده می شود تا از ورود هوا و آب به داخل ساختمان جلوگیری شود. شما می توانید این نوع را در مدل های نیمه درپوش دار و درپوش دار کامل درخواست دهید. شرکت آرمن به عنوان مجری نماهای خشک، بهترین و متناسب ترین کرتین وال فیس کپ را توسط ماهرترین نصاب کرتین وال برای شما نصب خواهد کرد.

 

کرتین وال فیس کپ چیست؟
کرتین وال فیس کپ چیست؟

 

کرتین وال فریم لس چه تفاوتی با کرتین وال فیس کپ دارد؟

همانطور که گفته شد در کرتین وال فیس کپ شیشه ها توسط پروفیل هایی که بر روی آن ها قرار می گیرند نگه داشته می شود اما در نمای فریملس شیشه توسط لقمه آلومینیومی متحرک مخصوصی به ساختار وصل می شود و نگه داشته می شود و فضای بین شیشه ها توسط چسب های سیلیکونی پر می شود. نمای فریم لس نیز به زیر دسته های یو چنل و نصب بر روی فریم تقسیم می شود که از بین این مدل ها معمولا نمای فریم لس یو چنل هزینه اقتصادی تری را برای مشتری دارد. یکپارچگی و دیده نشدن درپوش آلومینیومی در ظاهر ساختمان از جمله خصوصیات فریم لس یو چنل می باشند.

سیستم یونیتایز از دیگر مدل های این نوع نمای شیشه ای می باشد. از آنجایی که این سیستم با تمام جزئیات لازمه در کارخانه ساخته می شود و به مشتری تحویل داده می شود مزایای زیادی را در بر دارد که در اینجا می توان به سرعت بالا در نصب این نوع نما، صرف هزینه کمتر برای نصب و نظارت بیشتر بر روی کیفیت نما و مصالح و تجهیزات استفاده شده در تولید و نصب نما اشاره کرد.

کرتین وال ها به صورت کلی دامنه ی تنوع وسیعی دارند که شامل مدل های استاندارد و یا مدل های سفارشی می شوند. از آنجایی که قیمت آنها با توجه به متراژ سطح محاسبه می شود قیمت مدل های سفارشی از قیمت مدل های استاندارد بالاتر می شود. البته شما می توانید با کمک گرفتن از مشاوران متخصص ما بهترین نما را با بهترین هزینه اجرا کنید.

 

http://www.wbdg.org

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *