بررسی قیمت نمای کرتین وال

سرفصل مطالب
نمای کرتین وال - آرمن طرح و نما - هزینه اجرای نمای کرتین وال

آیا اطلاعاتی از قیمت نمای کرتین وال دارید؟ آیا از عوامل موثر و تاثیرگذار در نرخ قیمت اجرای نماهای کرتین وال مطلع هستید؟ آیا می دانید به منظور اجرای ارزان قیمت نمای کرتین وال به کجا باید مراجعه کنید؟

سیستم نمای کرتین وال یکی از محبوب ترین و بهترین انواع نماهای مدرن می باشد که اصلی ترین متریال استفاده شده در اجرای این نما، شیشه می باشد. کرتین وال به شکل لغوی دیوار پرده ای بوده و به صورت یک پرده در مقابل ساختمان پیاده سازی می شود. زیرسازی این نما با استفاده از پروفیل های افقی و عمودی اجرا شده و پس از آن شیشه های نما بر روی لامل ها پیاده و نصب می گردد.

طراحی و اجرای نمای کرتین وال

نمای کرتین وال با توجه به طراحی بسیار خاصی که دارد در مقابل شرایط جوی از جمله سرما، گرما، رطوبت مقاوم بوده و به صورت کلی به عنوان تبادل حرارت و برودت عایق می باشد. این نما دارای ساختار خودایستایی بوده و تنها وزن خود را تحمل می کند هم چنین توجه داشته باشید که در برابر نیروهای وارده به شکل مستقل عمل کرده و بار اضافی به ساختمان اعمال نمی کند با توجه به ویژگی ها و مزیت های بسیاری که دارا می باشد مورد توجه و انتخاب اغلب کارفرمایان قرار گرفته است که در مقابل آن قیمت نمای کرتین وال موضوعی بسیار مهم و بحث برانگیز بوده و در این خصوص می توان گفت با بررسی عوامل تاثیر گذار و مشخصات بسیار نرخ قیمت اجرای نمای کرتین وال محاسبه و مشخص می شود.

هزینه نمای کرتین وال -نمای کرتین وال - نمای لامل - اجرای کرتین وال - قیمت کرتین وال - مجری کرتین وال
اجرای نمای کرتین وال

قیمت نمای کرتین و المان های تاثیرگذار

همانطور که در بخش قبلی نیز ذکر کردیم هزینه ها به عوامل و المان های بسیاری بستگی داشته و نمی توان مبلغ ثابتی را برای اجرای این نمای لوکس مشخص نمود. در حالت کلی میتوان بیان کرد که قیمت محاسبه شده بر این نما بر حسب روش اجرا، ارتفاع کار، مدول های موجود در نما، متراژ اجراف نوع برند شیشه انتخاب شده، دستمزد معماران و مهندسین و … انجام می شود.

روش های اجرایی که به وسیله معماران و کارفرما انتخاب می شود یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در هزینه نمای کرتین وال بوده و برای داشتن هزینه های ارزان میتوان ساده ترین روش ها را برای پیاده سازی نمای کرتین وال انتخاب نمود. توجه داشته باشید که رایج ترین بازشو ها و مدول ها در این نما، مدول هایی با ارتفاع 2.2 متر و 1.1 متر تا 1.2 متر می باشد. امروزه با توجه به نوسانات صورت گرفته در اقتصاد کشور با قیمت های مختلفی برای اجرای نمای کرتین وال مواجه هستیم که برخی از شرکت های خدماتی با هدف کسب سود بیشتر نرخ بالایی را برای اجرای این نما مشخص می کنند در حالی که با انتخاب شرکت ما میتوانید در کنار پرداخت هزینه های ارزان، از کیفیت کاری بسیار عالی نیز برخوردار شوید.

پروژه مجتمع اداری-تجاری مهدیس رویان نمای کرتین وال - پنجره آلومینیومی - نرده شیشه ای
پروژه مجتمع اداری-تجاری مهدیس رویان آرمن مجری نما

 ساخت و اجرای سیستم نمای کرتین وال

نمای کرتین وال از دسته نماهای خشک بوده و با عنوان نماهای تهویه شونده نیز شناخته می شود با توجه به مزیت های بسیاری که این نما دارد در اولویت انتخاب بسیاری از مخاطبان و کارفرمایان قرار گرفته است که از جمله این مزایا می توان به تامین شرایط آسایش ساکنین، کیفیت بالای قطعات، امکان نصب انواع مدل های بازشو، کاهش هزینه های بهره برداری و نگهداری ساختمان و … اشاره نمود. هزینه نمای با توجه به المان های مختلفی که در اجرای این نما مورد انتخاب معماران قرار می گیرد متغیر محاسبه می گردد که از جمله المان هایی که در ساخت کرتین وال مورد استفاده قرار می گیرد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • مولیون: وظیفه جداسازی بین واحدهای عمودی یک در، نما یا پنجره را بر عهده دارد
  • ترنزوم: این المان به منظور جداسازی یک در از پنجره بالایی مورد استفاده واقع می شود
  • براکت یا انکر: تمامی نیروهای وارد شده بر نمای کرتین وال از طریق این المان به سازه اصلی انتقال داده می شود.
  •  اکسپنشن: هدف استفاده از این المان انتقال نیروها و به وجود آوردن یکپارچگی در خصوصیات یک مولیون عمودی می باشد.
  • کاور کپ: با هدف پوشش سطح پرشر پلیت و افزودن طرح معماری استفاده می شود.
  •  پرشر پلیت: وظیفه این المان کنترل حرکت سطحی شیشه در نما را بر عهده دارد
هزینه نمای کرتین وال -نمای کرتین وال - بازشو کرتین وال - سیستم نمای کرتین وال - اجرای کرتین وال - قیمت کرتین وال
curtain wall

نوع و برند شیشه نمای کرتین وال

انتخاب نوع و برند شیشه نمای کرتین وال یکی از مهمترین آیتم های تاثیرگذار در هزینه نمای کرتین وال می باشد. شیشه سکوریت و شیشه لمینت از جمله پرطرفدارترین و محبوب ترین انواع برندهایی می باشد که در اجرای نمای کرتین وال بسیار مورد توجه کارفرمایان قرار می گیرد. که در این میان می توان گفت انتخاب شیشه سکوریت برای اجرای نمای کرتین وال با هزینه های بالایی برخوردار می باشد از این رو برای هزینه نمای کرتین وال ارزان قیمت می توانید از شیشه لمینت استفاده کنید البته در نظر داشته باشید که مقاومت شیشه سکوریت نسبت به لمینت بسیار بالا می باشد.

مخاطبان و کاربران می توانند برای کسب اطلاعات به روز از قیمت پروژه نمای کرتین وال  به وب سایت رسمی آرمن مجری طرح و نما مراجعه کنند.

Share on linkedin
لینکدین
Share on pinterest
پینترست
Share on telegram
تلگرام

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.