پانچ متال

خانه » خدمات » طراحی ویژه نما » پانچ متال

اجرای نمای پانچ متال (Punch Metal) چیست؟

نمای پانچ متال (Punch Metal)، نمای ورق مش یا نمای اکستنش متال یکی از نماهای مدرن در ساختمان ها محسوب می شود.  استفاده از نمای پانچ متال با کاهش تابش نور خورشید به فضای داخل ساختمان باعث کاهش مصرف انرژی در بخش سیستم سرمایش خواهد شد.

از این طرح به دلیل حالت نیم سایه ای که ایجاد می کند علاوه نمای سازه در سقف های کاذب نیز استفاده می شود. اجرا و نصب پانچ متال در نمای سازه ظاهری خاص و بسیار شیک به ساختمان خواهد بخشید و این مهم نیازمند دانش و تجربه کافی است. تیم حرفه ای آرمن مجری نمای پانچ  متال، دارای تخصص ویژه در زمینه طراحی و اجرای طرح های مختلف پانچ فلزی دو پوسته است و طی سال ها تجربه توانسته پروژه هایی با کیفیت هرچه تمام تر و با حداکثر رضایت مشتریان محترم به انجام برساند.

نمای پانچ متال یک راه حل بسیار متنوع برای شرکت های تجاری و صنایع مختلف ارائه می دهد. محصولات ورق فلزی پانچ شده با استفاده از منگنه یا پرس تولید شکاف، میله، سوراخ یا الگوهای دیگر در فلز ساخته می شوند. سوراخکاری ممکن است برای اهداف کاربردی مانند سازگاری بیشتر محصول با نیازهای عملکرد سازنده یا بهبود ظاهر و نمای محصول نهایی انجام شود. نمای پانچ متال آرمن طرح و نما در همه کاربردهای معماری متنوع و کاربردی است. پرسنل متخصص ما می توانند از نقشه های شما برای پیاده سازی نمای پانچ متال در راستای کمک به پروژه شما استفاده کنند. ورق پانچ متال تأثیر زیادی در دنیای معماری دارد. توانایی آن در قالب، برش و مشت تقریباً به هر شکلی، توانایی ایجاد فضاهای کاربردی و زیبا را به معماران و مهندسان می دهد. 

پانچ متال

نمای پانچ متال از چه متریالی باید باشد؟

در نمای پانچ متال معمولا از فلزات استفاده می شود. استفاده از فلزاتی چون آهن و آلومینیوم در نمای ورق مش بسیار مرسوم است. اما در بعضی مواقع از ورقهای کامپوزیت، فولاد، فایبر سمنت نیز استفاده می شود.
 
 
در گذشته استفاده از دستگاه های برشی چون واترجت امکان تولید ورقه های با کیفیت نبود اما امروزه با پیشرفت دستگاه های صنعتی و CNC طرح های خاص و بسیار چشمگیری را با حداکثر دقت و کیفیت می توان اجرا نمود. به همین دلیل هر روزه به افراد و طراحان مشتاق به اجرای طرح های نمای پانچ متال افزوده می شود.
نمای پانچ متال - آرمن طرح و نما
پانچ متال نمای متفاوت ساختمان شما
پانچ متال نمای متفاوت ساختمان شما

نمای پانچ متال را در چه بخش هایی می توان نصب کرد؟

نمای پانچ متال در ساختمان ها مختلف و در شرایط آب و هوایی متفاوت قابل پیاده سازی است. با توجه به پیشرفت های اخیر در زمینه مراقبت از این سازه، پیاده سازی آن در هر شرایط آب و هوایی امکان پذیر شده است. آرمن طرح و نما طیف گسترده ای از پانچ متال را طراحی و تولید می کند که دارای الگوهای سوراخ و پانچ بسیار متفاوت هستند. هر کدام مزایای خاص خود را دارند و کاربردهای خاصی نیز دارند. پانچ متال غالباً در طراحی نمای داخلی و خارجی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در سال های اخیر این سازه را که با استفاده از ورق طراحی می کند، با استفاده از دستگاه های برش مختلف طراحی های مختلفی در غالب پارتیشن از آن ارائه داده اند که توانسته به بهترین شکل ممکن نمای داخلی و خارجی را جذاب تر کند. با توجه به این موضوع انواع نمای پانچ متال در این زمینه استفاده می شود که درادامه به هر یک از آنها می پردازیم.

نمای پانچ متال از چه متریالی باید باشد؟

در نمای پانچ متال معمولا از فلزات استفاده می شود. استفاده از فلزاتی چون آهن و آلومینیوم در نمای ورق مش بسیار مرسوم است. اما در بعضی مواقع از ورقهای کامپوزیت، فولاد، فایبر سمنت نیز استفاده می شود.
 
 
در گذشته استفاده از دستگاه های برشی چون واترجت امکان تولید ورقه های با کیفیت نبود اما امروزه با پیشرفت دستگاه های صنعتی و CNC طرح های خاص و بسیار چشمگیری را با حداکثر دقت و کیفیت می توان اجرا نمود. به همین دلیل هر روزه به افراد و طراحان مشتاق به اجرای طرح های نمای پانچ متال افزوده می شود.
پانچ متال - ورق

کاربرد نمای پانچ متال

نمای پانچ متال برای برنامه هایی که جذابیت زیبایی در آنها مهم است، ظاهر جذابی را فراهم می کند و حتی می توانید برای محافظت بیشتر در برابر خوردگی، آن را رنگ آمیزی کنید و یا از روی کار استفاده کنید. ورق فولادی پانچ شده یک محصول فوق العاده بادوام است که عملکردی طولانی مدت را در چالش برانگیزترین شرایط محیطی ارائه می دهد. از دیگر کاربردهای پانچ متال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. پله ها
  2. سقف ها
  3. دیوارها
  4. کف زمین
  5. دکوراسیون 
  6. درها
  7. پارتیشن ها
نمای پانچ متال - Punch Metal
punch-metal - نمای پانچ متال

به کار بردن نمای اکستنش متال چه مزایایی دارد؟​

نحوه نصب و پیاده سازی نمای پانچ متال

نصب نمای پانچ متال نیازمند زیرسازی مطمئن و بسیار تخصصی است. معمولا صفحات فلزی باید به درستی بر روی آن نصب شوند پیشنهاد ما این است قبل از هر گونه انتخاب و تصمیم برای روش نصب صفحات از افراد متخصص و حاذق مشاوره بگیرید. همکاران ما در گروه تخصصی آرمن آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه نحوه اجرا و نصب نمای پانچ متال خواهند بود. معمولا نصب بر روی زیر سازی به روش های مختلفی انجام می گیرد:

انواع نمای پانچ متال

نمای پانچ متال

پانچ متال با سوراخ گرد

Punch Metal با سوراخ گرد محبوب ترین نوع الگو به دلیل قابلیت انعطاف پذیری و انتخاب گسترده ای از اندازه گیری ها، قطرها و انتخاب مواد برای سفارشی سازی است. نمای پانچ متال گرد ترکیبی ایده آل از قیمت مناسب، سهولت استفاده و حداقل نیازهای نگهداری را ارائه می دهد. مهم نیست که برای چه پروژه ای به فلز سوراخ دار احتیاج دارید ، این الگو را می توان بصورت سفارشی منشعب کرد تا متناسب با اندازه ها و مشخصات دقیق شما باشد.
پانچ متال با سوراخ گرد

پانچ متال با سوراخ مربع

نمای پانچ متال سوراخ مربع در آرمن طرح و نما از نظر ظاهری زیبا طراحی شده است و در کاربردهای معماری به خوبی عمل می کند. پانچ متال مربع نسبت به بسیاری از انواع دیگر پانچ متال ها دارای نسبت مقاومت به وزن بالا و یک بخش باز بزرگتر است. هر چقدر پانچ متال های مربع اجازه عبور بیشتر مواد یا هوا را بدهند، در عین حال این نوع محکم می باشد و نگهداری آن آسان است. الگوهای پانچ متال مربع بصورت خط مستقیم یا بصورت پلکانی موجود است.
پانچ متال با سوراخ مربع

سوراخ شکاف دار پانچ متال

نمای پانچ متال شکاف دار بیشتر مستطیل هستند و هنگام سوراخ شدن به صورت بیضی یا مستطیل به نظر می رسند. پانچ متال شکاف دار به طور خاص برای عبور مواد و جریان هوا بدون ایجاد خلل در استحکام و مقاومت، ساخته شده است. آرمن طرح و نما ورقهای پانچ متال را برای بسیاری از کاربردها از جمله دریچه ها، فیلترها، پخش کننده ها، پیشخوان پنجره های بلند و بسیاری موارد دیگر ارائه می می دهد. این نوع الگو بسیار انعطاف پذیر است و می تواند به شکل های منحصر به فردی درآید.
سوراخ شکاف دار پانچ متال

پانچ متال تزئینی

پانچ متال زینتی یا تزئینی به دلیل ناصافی های غیرمعمول از منگنه استاندارد متفاوت برای ساخت آن استفاده می شود. پانچ متال تزئینی در انواع متنوعی از اشکال سوراخ و مواد به صورت ظریف و گسترده موجود است. برای کاربردهایی مانند دیوارها و پارتیشن ها، کرتین وال، دریچه ها و پخش کننده ها از ورق پانچ متال تزئینی استفاده می شود. الگوهای تزئینی به لحاظ ظاهری در معماری کاربردهای بسیار زیادی دارند.
پانچ متال تزئینی
پانچ متال تزئینی

قیمت نمای پانچ متال

قیمت نمای اکستنش متال می تواند بر اساس جنس متریال، نوع دستگاه برش بکار رفته برای طراحی صفحات و یا طرح مورد نظر و نحوه ی اجرا و نصب آن تغییر کند بنابراین در صورتی که هرگونه تصمیمی در مورد جنس نمای مورد نظر و طرح و نحوه ی اجرای آن گرفته اید می توانید قبل از هرگونه اقدامی از مشاورین گروه آرمن کمک بگیرید. گروه تخصصی آرمن آماده و مشتاق به هر گونه مشاوره به شما هموطنان عزیر در زمینه طراحی و اجرای نمای ساختمان تان می باشد.

مزایا نمای پانچ متال

پانچ متال با ضخامت های متنوع متناسب با کاربردهای تولیدی موجود است. این محصول از ویژگی کاهش صدا بسیار خوبی برخوردار است و باعث می شود گزینه مناسبی برای ساختمانها و مناطقی باشد که کاهش صدا در آنها ضروری است. دقت اندازه پانچ متال احتمال موفقیت آمیز برای پروژه های شما را افزایش می دهد. سرانجام، فلز سوراخ دار مقاومت شدیدی در برابر سایش ایجاد می کند ، که در تنظیماتی که تماس گسترده با محصول فلزی اتفاق می افتد به خوبی کار می کند .ورق پانچ متال و سایر تغییرات آن مزایای بی شماری را به همراه دارد. شما به راحتی می توانید فلز را به اشکال مختلف پیکربندی کنید و نمای پروژه خود درآورید. نصب آن نیز ساده است که باعث صرفه جویی در زمان و کار می شود.

محدودیت های نمای پانچ متال

نمای پانچ متال امروزه با توجه به پیشرفت ماشین ها صنعتی و CNC ها از نظر طراحی و اجرا هیچ گونه محدودیتی ندارد. و شما می توانید با دستی باز هر طرحی را با ابعاد مختلف انتخاب نمایید. امروزه با پیشرفت های مختلف در این زمینه دیگر نیازی به نگرانی در این مورد نیست. چرا که ساختمان های با نمای پانچ متال قابلیت عمر طولانی تر و ماندگاری بیشتر را دارند.

ویژگی های کلیدی انتخاب ورق پانچ متال Punched Sheet Metal

البته انتخاب نوع فلز در نمای ورش مش به عوامل مختلفی چون آب و هوا و منطقه جغرافیایی، محل نصب، ارتفاع مورد نظر و… دارد. این نماها می توانند در سطوح با طول و عرض های مختلفی بکار برده شوند.

در چه محیط هایی می توان از نمای پانچ متال استفاده نمود؟

به طور کلی در هر مکانی که شما بخواهید از تابش مستقیم و بیش از حد اشعه خورشید جلوگیری کنید می توانید نصب نمای پانچ متال را انتخاب کنید. استفاده از این نماها تا حداقل 30 درصد از تابش خورشید جلوگیری به عمل می آورد. مکان هایی مانند نمای سازه، بالکن، تراس، سقف و… مناسب برای اجرای این نوع از نماها هستند.
نمای پانچ متال (Punch Metal)، نمای ورق مش یا نمای اکستنش متال یکی از نماهای مدرن در ساختمان ها محسوب می شود. استفاده از نمای پانچ متال با کاهش تابش نور خورشید به فضای داخل ساختمان باعث کاهش مصرف انرژی در بخش سیستم سرمایش خواهد شد.
نمای پانچ متال (Punch Metal)، نمای ورق مش یا نمای اکستنش متال یکی از نماهای مدرن در ساختمان ها محسوب می شود.
نمای پانچ متال

عوامل موثر در نمای پانچ متال

گروه تخصصی آرمن مجری نمای پانچ متال

شما می توانید به طور کامل تمامی مراحل طراحی، اجرا و نصب نماهای ورق مش را با آسودگی خیال از کیفیت محصول به  تیم حرفه ای آرمن بسپارید. اطمینان داشته باشید که کیفیتی فوق العاده با قیمتی کاملا رقابتی در کوتاه ترین زمان ممکن برای پروژه شما در نظر گرفته می شود.
پانچ متال

پروژه های اخیر

آرمن مجری انواع پروژه های بزرگ و تجاری

گالری ها

آخرین مطالب

متأسفیم ، هیچ پستی پیدا نکردیم. لطفا مورد دیگری را جستجو کنید.

Call Now Button