Punch Metal

نمای پانچ متال (Punch Metal) چیست؟

نمای پانچ متال (Punch Metal)، نمای ورق مش یا نمای اکستنش متال یکی از نماهای مدرن در ساختمان ها محسوب می شود.  استفاده از نمای پانچ متال با کاهش تابش نور خورشید به فضای داخل ساختمان باعث کاهش مصرف انرژی در بخش سیستم سرمایش خواهد شد.

از این طرح به دلیل حالت نیم سایه ای که ایجاد می کند علاوه نمای سازه در سقف های کاذب نیز استفاده می شود. اجرا و نصب پانچ متال در نمای سازه ظاهری خاص و بسیار شیک به ساختمان خواهد بخشید و این مهم نیازمند دانش و تجربه کافی است. تیم حرفه ای آرمن مجری نمای پانچ  متال، دارای تخصص ویژه در زمینه طراحی و اجرای طرح های مختلف پانچ فلزی دو پوسته است و طی سال ها تجربه توانسته پروژه هایی با کیفیت هرچه تمام تر و با حداکثر رضایت مشتریان محترم به انجام برساند.

پانچ متال (punch metal)

نمای پانچ متال از چه متریالی باید باشد؟

در نمای پانچ متال معمولا از فلزات استفاده می شود. استفاده از فلزاتی چون آهن و آلومینیوم در نمای ورق مش بسیار مرسوم است. اما در بعضی مواقع از ورقهای کامپوزیت، فولاد، فایبر سمنت نیز استفاده می شود.
 
در گذشته استفاده از دستگاه های برشی چون واترجت امکان تولید ورقه های با کیفیت نبود اما امروزه با پیشرفت دستگاه های صنعتی و CNC طرح های خاص و بسیار چشمگیری را با حداکثر دقت و کیفیت می توان اجرا نمود. به همین دلیل هر روزه به افراد و طراحان مشتاق به اجرای طرح های نمای پانچ متال افزوده می شود.
نمای پانچ متال

به کار بردن نمای اکستنش متال چه مزایایی دارد؟

  • قابلیت نصب بر روی هر جنس از نمای ساختمان
  • زیبایی بصری در نمای سازه با ایجاد طرح های خاص و شیک
  • از ایجاد آلودگی صوتی جلوگیری می کند
  • از ورود و تابش اشعه شدید خورشید به فضای داخلی ساختمان جلوگیری می کند این امر در نواحی جنوبی ایران بسیار حائز اهمیت است.
  • به ایجاد تهویه مناسب در فضای داخلی ساختمان بسیار کمک می کند
  • سرعت نصب در زمان اجرای طرح بسیار بالا می باشد.
پانچ متال (punch metal)

نحوه نصب و پیاده سازی نمای پانچ متال

نصب نمای پانچ متال نیازمند زیرسازی مطمئن و بسیار تخصصی است. معمولا صفحات فلزی باید به درستی بر روی آن نصب شوند پیشنهاد ما این است قبل از هر گونه انتخاب و تصمیم برای روش نصب صفحات از افراد متخصص و حاذق مشاوره بگیرید. همکاران ما در گروه تخصصی آرمن آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه نحوه اجرا و نصب نمای پانچ متال خواهند بود. معمولا نصب بر روی زیر سازی به روش های مختلفی انجام می گیرد:

  • نصب به روش مستقیم بر روی زیرسازی در این روش ورقه ها بدون اینکه خم شود بر روی فلز زیر ساز با پیچ نصب می شوند
  • نصب با خم کردن صفحات بر روی زیر سار در این روش ورق های پانچ شده از لبه های خم شده و روی فلزات زیر ساز نصب می شوند. خم کردن صفحات باعث افزایش مقاومت و استقامت نما خواهد شد.
  • نصب با براکت های فلزی در این روش با استفاده از براکت های فلزی قسمت بیرون زدگی صفحات را پوشش می دهند.

قیمت نمای پانچ متال

قیمت نمای اکستنش متال می تواند بر اساس جنس متریال، نوع دستگاه برش بکار رفته برای طراحی صفحات و یا طرح مورد نظر و نحوه ی اجرا و نصب آن تغییر کند بنابراین در صورتی که هرگونه تصمیمی در مورد جنس نمای مورد نظر و طرح و نحوه ی اجرای آن گرفته اید می توانید قبل از هرگونه اقدامی از مشاورین گروه آرمن کمک بگیرید. گروه تخصصی آرمن آماده و مشتاق به هر گونه مشاوره به شما هموطنان عزیر در زمینه طراحی و اجرای نمای ساختمان تان می باشد.

محدودیت های محصول

نمای پانچ متال امروزه با توجه به پیشرفت ماشین ها صنعتی و CNC ها از نظر طراحی و اجرا هیچ گونه محدودیتی ندارد. و شما می توانید با دستی باز هر طرحی را با ابعاد مختلف انتخاب نمایید.

ویژگی های کلیدی انتخاب ورق پانچ متال Punched Sheet Metal

البته انتخاب نوع فلز در نمای ورش مش به عوامل مختلفی چون آب و هوا و منطقه جغرافیایی، محل نصب، ارتفاع مورد نظر و… دارد. این نماها می توانند در سطوح با طول و عرض های مختلفی بکار برده شوند.

در چه محیط هایی می توان از نمای پانچ متال استفاده نمود؟

به طور کلی در هر مکانی که شما بخواهید از تابش مستقیم و بیش از حد اشعه خورشید جلوگیری کنید می توانید نصب نمای پانچ متال را انتخاب کنید. استفاده از این نماها تا حداقل ۳۰ درصد از تابش خورشید جلوگیری به عمل می آورد. مکان هایی مانند نمای سازه، بالکن، تراس، سقف و… مناسب برای اجرای این نوع از نماها هستند.

گروه تخصصی آرمن مجری نمای پانچ متال

شما می توانید به طور کامل تمامی مراحل طراحی، اجرا و نصب نماهای ورق مش را با آسودگی خیال از کیفیت محصول به  تیم حرفه ای آرمن بسپارید. اطمینان داشته باشید که کیفیتی فوق العاده با قیمتی کاملا رقابتی در کوتاه ترین زمان ممکن برای پروژه شما در نظر گرفته می شود.

پانچ متال (punch metal)

پروژه های اخیر

آرمن مجری انواع پروژه های بزرگ و تجاری

گالری ها