نمای کرتین وال شیشه ای

نمای کرتین وال شیشه ای را می توان به بهترین شکل به عنوان یک دیوار خارجی غیر وابسته و مستقل از سیستم ساختاری ساختمان طراحی کرد و می توانند از شیشه شفاف و مات، سنگ، پانل های فلزی اعم از آلومینیوم یا فولاد، سرامیک، بسترهای روکش دار، محصولات سیمانی تقویت شده با الیاف یا هر ترکیبی از این مواد ساخته شوند.

در طراحی سیستم های کرتین وال، موارد دیگری به غیر از زیبایی مورد توجه قرار می گیرد و این ملاحظات در طراحی نهایی تأثیر می گذارد، به ویژه هنگامی که صرفه جویی در انرژی بیشترین نگرانی را برای بیشتر مشتریان دارد. در طراحی نمای کرتین وال شیشه ای، روکش بدون تعمیر و نگهداری مورد نظر است. لوله آلومینیوم آنودایز شده و پانل ها با لایه های فلوروپلیمر جایگزین شده است که نوید عمر طولانی آن را می دهد. جریان انرژی از طریق دیوارها، پانل های نمای کرتین وال شیشه ای با مواد عایق مانند ایزوسیانورات ها یا پانل های کارخانه تشکیل شده که درجه های مختلفی از مقاومت حرارتی را از طریق خود پانل فراهم می کنند. با این حال همان درجه کیفیت عایق باید در سایر اجزای سیستم مانند لوله، مهر و موم و شیشه وجود داشته باشد یا بیش از حد بکار رفته باشد. مقاومت در برابر تراکم و ضریب مقاومت تراکم یاCRF، می تواند عملکرد حرارتی نسبی پنجره ها را با توجه به تراکم پیش بینی کند. هرچه CRF بالاتر باشد، مقاومت آن در برابر تراکم بهتر خواهد بود و یک عامل مهم در طراحی به حساب می آید.

نقش شیشه در عملکرد و نمای کرتین وال شیشه ای

 •  افزایش گرمای خورشیدی تابستان از طریق پنجره که می تواند با انتخاب یک شیشه با ضریب سایه کمتر کاهش یابد.
 •  زمستان باعث کاهش گرما از طریق شیشه می شود. اگر ضریب سایه صحیح انتخاب شده باشد، می تواند با افزایش گرمای خورشیدی کاملاً جبران شود.
 • هنگام انتخاب شیشه مناسب می توان از نور روز برای کاهش نیاز به روشنایی و در نتیجه کاهش بارهای خنک کننده استفاده کرد.
 • جهت گیری ساختمان، هندسه و نشست تأثیر مستقیمی بر افزایش گرمای خورشید، الگوهای نور روز و تأثیر فشارهای باد بر نفوذ از طریق سیستم دارد.
 • اتصالات انبساط و لنگر باید به گونه ای طراحی شوند که حرکت ساختمان را به صورت عمودی و افقی پیش بینی کنند تا تنش های روی نمای کرتین وال را در حد امکان نگه دارند.
 • لرزش حرارتی ناشی از خورشید و منابع گرما باعث ایجاد لرزش های متفاوتی بین مرکز شیشه و لبه های آن می شود. سیستم های قاب بندی سبک با ظرفیت گرمای کم، احتمال بروز لرزش لبه را تا حد زیادی کاهش می دهد. وقتی لرزش ها خیلی زیاد می شوند، خطر شکستن شیشه افزایش می یابد.
 • سیستم های بارش باید برای جلوگیری از تجمع رطوبت در نظر گرفته شوند.
نمای کرتین وال شیشه ای - آرمن مجری نمای کرتین وال
سیستم کرتین وال – آرمن مجری نمای کرتین وال

نمای کرتین وال شیشه ای باعث افزایش دید می شود

نمای کرتین وال شیشه ای انتخابی برای پروژه های مسکونی و تجاری است. در کلانشهرها، شهرهای پرجمعیت و در حومه شهر، استفاده از این نوع نما در طراحی ساختمان ها می تواند نمای شهر را تغییر دهد. دید بالا و فناوری پیشرفته در موانع آب و هوایی، نمای کرتین وال شیشه ای را برای پوشش غلاف خارجی به طور فزاینده ای از مواد مورد نظر مانند چوب و بتن می سازد.

انواع طراحی نمای کرتین وال شیشه ای در جهان

• معماری ویترو
در یک پوشش کنترل خورشیدی منفعل، عملکرد حرارتی بهبود یافته و افزایش گرمای خورشیدی کاهش می یابد. این راهکار با صرفه جویی در مصرف انرژی به کاهش هزینه های گرمایش در زمستان کمک می کند و نمای کرتین وال شیشه ای کاملاً واضحی را ارائه می دهد.
•  پیلکینگتون
این نمای کرتین وال شیشه ای، به وسیله کانالهای به شکلu نصب شده یا به صورت عمودی یا افقی ساخته می شود. سیستم شیشه ای شفاف که برای عبور نور طبیعی اختصاص داده شده است، در رنگها و بافتهای متنوع و در شفافیتهای مختلف در دسترس است.
•  رینرز
این سیستم برای عایق کاری ضمن حفظ حساسیت زیبایی خاص، برای پروژه های بزرگ ساختمانی حساس به زمان طراحی شده است. این طرح از قبل مونتاژ می شود، سپس در محل قرار داده می شود و در نهایت قطعه قطعه می شود.
• YKK AP
این سیستم ها برای به حداکثر رساندن نمای کرتین وال شیشه ای طراحی شده است و از لعاب سیلیکونی ساختاری ساخته شده است. این طراحی یک تهویه قابل استفاده، هوادهی و مسدود شدن دید پنجره ها و روزنه های سنتی را در بر دارد.

• استودیوی پالپ
این شیشه لمینت مجهز به لوورهای میکرو سایه ای است که جهت بهبود عملکرد افزایش گرمای خورشید و ایجاد سایه آفتاب کامل زاویه دار هستند. حداقل خط دید به بینندگان اجازه می دهد تا بدون ایجاد مانع در دید ، از شیشه دیدن کنند.
• جی برکوویتز
این محلول دیواری پرده لعابدار از سیلیکون مهر و موم شده سه گانه و یک چسب اکریلیک از قبل اعمال شده ساخته شده است. این ماده به عنوان یک فضا با کارآیی بالا و صرفه جویی در مصرف انرژی کار می کند که شیشه باریک، شرایط نگهداری بهتری دارد، بدون اینکه انرژی و موارد ساختاری را هدر دهد.
• نمای کرتین وال شیشه ای با روکش ۴ لایه
امروزه تعداد زیادی از معماران در حال طراحی ساختمان هایی با نمای کراتین وال شیشه ای براق و بدون وقفه هستند. یک سیستم نوآورانه ۴ طرفه کرتین وال، تمام جوانب زیبایی را برای کاربردهای کم ارتفاع ارائه می دهد. کرتین وال با طراحی پیشگامانه، تعادل فرم و عملکرد را ایجاد می کند که باعث کاهش کار نصب، سادگی راه اندازی در محل و افزایش ایمنی در عین ارائه زیبایی برتر می شود. نمای کرتین وال با طراحی الهام گرفته و خاص خود، دارای ساخت محکم، نتایج درخشان، کاملاً متفاوت و نوآورانه است.

نمای کرتین وال
آرمن مجری نمای کرتین وال

ویژگی ها

 • یک سیستم نمای کرتین وال شیشه ای، دارای زاویه دید ۴ طرفه است.
 • به یک نمای زیبای یکپارچه در کرتین وال شیشه ای می رسید.
 • شیشه به وسیله مونتاژ نوآورانه نصب می شود که به این ترتیب با استفاده درست از سیلیکون ساختاری

و هر سه گزینه لعاب، سیستم نگهداری شیشه مبتنی بر ضامن، می توانید آن را راه اندازی کنید.

 •  داخل عایق شیشه به طور مستقیم توسط ضامن ها نصب می شود.
 •  استفاده از اسپلین پیچ اجازه می دهد تا مونتاژ بخش نردبان کاهش یابد و نیروی کار کمتری نیاز خواهد داشت.