انواع پارتیشن اداری

آرمن مجری انواع پارتیشن اداری

اجرای نما در ساختمان ها معمولا به سبک های مدرن و کلاسیک می باشد که برای اجرای آن ابتدا باید مدل نمایی را که مد نظر دارید انتخاب کنید. انتخاب نمای مناسب برای هر ساختمانی با توجه به کاربری و بسیاری از عوامل دیگر امری کاملا تخصصی می باشد. 

انتخاب نوع نما و طراحی یکی از مهم ترین المان هایی است که هر کسب و کاری جهت نمایش برند و هویت خود به آن نیاز دارد. هم زمان با انتخاب بهترین گزینه مواردی چون هزینه، زمان، کیفیت، تعهد در اجرا گزینه های مهمی هستند که در انتخاب شرکت مشاور نما، طراح و مجری نما می بایست در نظر گرفت.

پارتیشن اداری

چرا طراحی پارتیشن اداری در محیط کار ضروری است؟ داشتن محیط کار خوب و کارآمد و در عین حال ایجاد محیطی برای تمرکز بیشتر کارکنان بسیار مهم است که در نهایت باعث عملکرد خوب کارکنان می شود .

با این حال، پیاده سازی چنین محیطی همیشه کار ساده ای نیست، به خصوص وقتی که محیط کار فضایی باز است و کار کردن با کسی که در یک مکان با شما در ارتباط است و کار او با مکالمه و سر و صدای بلند همراه است و یا مشغول انجام فعالیت پر سروصدا یا نگران کننده باشد. 

این شرایط ممکن است کار را برای شما سخت کند، به ویژه اگر در حال انجام کار مهمی باشید. در فضاهای کار باز امکان اینکه کارمندان با مکالمه با افرادی که در اطرافشان نشسته اند درگیر شوند و از کار خود فاصله بگیرند و وقت خود را صرف کارهای بیهوده کنند و زمان مفید کاری را از دست دهند. 

از این رو با کاهش سرعت عملکردی، ساعات کاری را هدر می دهند. به دلایلی مانند این موارد، داشتن پارتیشن اداری برای کمک به حل مشکلات حواس پرتی های خارجی و سرعت بخشیدن به کار با ایده های خلاقانه برای فضای داخلی دفتر بسیار مهم است. علاوه بر این، طراحی پارتیشن اداری به حفظ حریم خصوصی و فضای کارمندان کمک می کند.

پارتیشن اداری یکی از جدیدترین خدماتی است که در زمینه دکوراسیون ارائه می شود که به کمک آن شما فضایی را با هر ویژگی که بخواهید می توانید ایجاد کنید. دیگر نیازی نیست که نگران سر و صدا های زیاد که باعث عدم تمرکز کارمندان می شوند و یا کمبود اتاق در اداره ی خود باشید زیرا شما می توانید با انتخاب مناسب ترین مدل های پارتیشن بندی اداری علاوه بر زیباترین و کاربردی ترین فضا ها،  بزرگترین و یا کوچکترین اتاق های مجزا و یا حتی ایزوله را نیز در شرکت و یا سازمان خود ایجاد کنید.

 •  
پارتیشن اداری را می توان یکی از نقش های اصلی در طراحی دفاتر دانست که در نوسازی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان فضای اداری دفتر کار شما مورد استفاده می باشد. از پارتیشن های اداری به خصوص در فضای بزرگ بسیار استفاده می شود و شما می توانید از پارتیشن های جذاب، مدرن و مقرون به صرفه استفاده داشته باشید. در واقع می توان گفت که افزایش میزان بازده و بخش بندی های داخلی با قابلیت تغییر ساده و بدون نیاز به تغییر در سازه از مهم ترین مزایایی به شمار می رود که به واسطه پارتیشن اداری می توانیم داشته باشیم.

طراحی پارتیشن اداری

ایده ها و الهامات مربوط به طراحی پارتیشن اداری برای دفتر یا محیط کار به اضافه بکارگیری ایده های نوسازی بسیار است که در اینجا قصد داریم هر یک از انواع طراحی پارتیشن اداری را به شما معرفی کنیم. گذشته از کمک به کارمندان در تمرکز و مراقبت از حریم شخصی آنها، طراحی پارتیشن می تواند در حفظ زیبایی محیط دفترکار نقش داشته باشد. انواع مختلف و سبک های مختلف طراحی پارتیشن اداری در دسترس است که می تواند حس زیبایی شناسی و عملکرد بهتر را به دفترکار شما بیفزاید. بنابراین پارتیشن اداری محیط کاری را ایجاد می کند که باعث می شود فرد هنگام کار احساس بهتری داشته باشد.

طراحی پارتیشن اداری بر اساس نوع نیاز شما می تواند به صورت مختلفی انجام شود و شما می توانید از سبک های نوینی که در زمینه طراحی پارتیشن اداری مدرن به کار برده می شود استفاده داشته باشید.

پارتیشن اداری - آرمن طرح و نما
پارتیشن اداری

انواع پارتیشن اداری (مدل و طرح بندی)

از آنجا که پارتیشن های اداری عناصر مهمی در یک دفتر هستند، باید طرح های پارتیشن را با دقت انتخاب کنید تا از آنها بیشترین بهره را ببرید.

طراحی پارتیشن اداری باید از سبک مناسب برخوردار باشد که با محیط اداری مطابقت خوبی داشته باشد. طراحی پارتیشن باید با دقت انتخاب شود و کیفیت آن باید با ایده های بهترین دکور باشد تا محل کار را جذاب تر جلوه بدهد. این فرآیند انتخاب طراحی پارتیشن اداری از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا بر عملکرد کارکنان تاثیر می گذارد و همچنین به افزایش میزان رضایتمندی مشتریان کمک خواهد کرد.

انواع مختلفی از این محصول وجود دارد که شما می توانید متناسب با فضا و کاربرد مورد نیازتان بهترین مدلهای پارتیشن را انتخاب کنید. بلندی پارتیشن ها می تواند از کف تا سقف و یا کوتاه تر باشد .اندازه ی دهانه ی درب ها نیز متفاوت است که شما می توانید با کمک گرفتن از نصاب پارتیشن اداری متخصص پر کاربردترین پارتیشن اداری مناسب برا شرکتتان را انتخاب کنید. علاوه بر مواردی که در بالا گفته شد پارتیشن ها در جنس های مختلفی نیز ارائه می شود که شما می توانید جنسی با کیفیت را متناسب با هزینه ای که برای این کار در نظر دارید انتخاب کنید. در زیر انواع دیگر مدل های پارتیشن آمده است:

 •  دوجداره
 •  تک جداره
 •  ام دی اف
 • با شیشه سکوریت
 • پارتیشن شیشه و استیل
 •  متحرک
 • بلوک شیشه ای
طراحی پارتیشن اداری - پارتیشن اداری

کاربردهای پارتیشن اداری

شاید با خود بپرسید چرا برای تقسیم بندی فضاهای اداری از پارتیشن استفاده کنیم. تحقیقات ثابت کرده است که پارتیشن های اداری در عین حال که عرصه ها را تفکیک می کند، نظم و دقت خاصی نیز به محیط کاری اضافه می کند. پارتیشن اداری شیشه ای، جداره ای شفاف و قابل رویت است که برای قسمت های سخنرانی و اتاق ها گزینه ی بسیار مناسبی است. امروزه انواع فرم لس و شیشه های دو جداره و چند جداره در بازار قابل تهیه است. این شیشه ها می توانند مات، رنگی و یا هوشمند باشند. این جدیدترین نوع تکنولوژی است که در پارتیشن های اداری به کار رفته است.

پارتیشن اداری
پارتیشن اداری - انواع پارتیشن اداری - قیمن پارتیشن اداری - آرمن مجری پارتیشن اداری

مزایای پارتیشن اداری

پارتیشن های اداری انعطاف پذیری زیادی در طراحی فضاهای اداری به شما می دهد. انجام این کار به این معنی است که شما به راحتی قادر به ایجاد تغییرات در فضا با توجه به نوع سیستم اداری می باشید. اکثر مردم فکر می کنند مزیت این محصول فقط جداسازی فضاها می باشد اما  ما در زیر دیگر مزایای استفاده از پارتیشن اداری را برای آشنایی بیشتر شما آورده ایم :

 1. طرح ها و رنگ های مختلف
 2. امکان چاپ لوگو شرکت بر روی آن
 3. فراهم کردن فضایی مناسب و بدون سر و صدا برای کارمندان
 4. هزینه کمتر برای ایجاد تغییرات در ساختمان
 5. صرف زمان کمتر برای ایجاد تغییرات
 6. قابلیت ایجاد تغییراتی در دکوراسیون مطابق سلیقه مشتری
 7. استفاده بهینه از فضا
 8. استفاده از مدل متحرک متحرک برای ایجاد تغییرات در فضا
 9. تقسیم فضاهای بزرگ به فضاهای کوچکتر بدون آسیب رساندن به ساختمان
 10. ساخت فضای خصوصی برای هر کارمند
 

برتری پارتیشن بندی با وجود معایب مطرح شده

معمولا افرادی به سراغ پارتیشن بندی ساختمان می روند که ساختمانی را اجاره کرده اند و اجازه ی ایجاد تغییرات در ساختمان را ندارند و وقتی که می خواهند پارتیشن بندی را اجرا کنند فکر می کنند قیمت نصب پارتیشن اداری بالا می باشد اما اگر این قیمت را با هزینه های بنایی لازمه برای ایجاد تغییرات در ساختمان مقایسه کنند می بینند که قیمت ها زیاد هم بالا نیستند .

عیب دیگر از نظر بعضی ها دوام کمتر آن نسبت به دیوارهای دائمی می باشد اما با توجه به تجربه کسانی که از این محصول استفاده کرده اند طول عمر آنها آنقدر ها هم کم نمی باشد و شما می توانید به راحتی . بدون به وجود آمدن مشکلی سال ها از آن استفاده کنید و همچنین با در نظر گرفتن مزایای بیشمار آن می توان از معایب مطرح شده به سادگی چشم پوشی کرد .

برتری دیگری که دارد متحرک بودن آن است. یکی از موضوعاتی که امروزه همه درگیر آن هستند کم بود جا و فضا می باشد. ممکن است شما تعداد اتاق های بسیار کمی در شرکت خود داشته باشید و فضای لازمه برای نصب پارتیشن ثابت را نیز نداشته باشید پس می توانید با نصب پارتیشن متحرک هر زمان که بخواهید یک اتاق بسازید و بعد از اتمام کار دوباره آن را به حالت اولیه برگردانید.

متریال طراحی پارتیشن بندی

چند ماده مهم وجود دارد که از آنها می توان در طراحی پارتیشن اداری استفاده کرد که در ادامه هر یک از آنها را معرفی خواهیم کرد.

پارتیشن اداری چوبی

طراحی چوبی و طراحی پارتیشن اداری با چوب ظاهری سنتی تر به دفتر ارائه می دهند و در عین حال همه چیز را درجه یک نگه می دارند. آنها رایج ترین و مورد علاقه ترین گزینه برای طراحی دیواره های پارتیشن هستند زیرا به راحتی در محیط کار ترکیب می شوند و احساس طبیعی تری را  به فضا می بخشند. طراحی پارتیشن اداری چوبی در انواع مختلفی از متریال های مختلف مانند چوب خالص یا روکش چوپ وجود دارد. آنها به طرح های پارتیشن چوبی کامل محدود نمی شوند و می توانند با لعاب ترکیب شوند تا با فیشور مبلمان و سایر موارد جلوه ای روشن تر به اتاق بدهند. همچنین این گزینه برای پارتیشن های اداری بسیار محبوب است زیرا محیطی ضد صدا ایجاد می کند و حواس افراد را در محیط کاری پرت نمی کند.

نکته ی مهم در مورد پارتیشن های چوبی این است که بهتر است. آنها را در فضاهای در معرض رطوبت به کار نبرید. در فضاهای مسکونی نیز از این نوع پارتیشن استفاده می شود.

پارتیشن اداری چوبی - سیستم نمای ساختمان
پارتیشن اداری چوبی

طراحی پارتیشن بندی اداری آلومینیومی

از مهمترین مزیت های طراحی دیواره های پارتیشن ساخته شده از آلومینیوم این است که از دوام بالایی برخوردار هستند، می توانند با توجه به نیاز شما از روکش پودری استفاده کنند و اتصالات آنها را می توان با روکش های آلومینیومی پنهان کرد یا به صورت پرسی طراحی را به اتمام رساند تا در صورت لزوم دیواره ها را شستشو دهید. طراحی پارتیشن اداری آلومینیومی در انواع مختلفی از متریال ها و سبک های مختلف موجود است.

پارتیشن اداری آلومینیومی - آرمن مجری نمای ساختمان
پارتیشن اداری آلومینیومی

پارتیشن اداری شیشه ای

این طرح ها بهترین انتخاب برای طراحی پارتیشن اداری دفاتر مدرن هستند. طرح های پارتیشن شیشه ای بیشتر برای طراحی پارتیشن اداری مورد استفاده قرار می گیرند، زیرا بیشتر دفترخانه ها و ساختمان های شرکتی با این طرح، پیاده سازی می شوند. همچنین محیط کاری باز به دلیل توانایی بالا در انتشار نور طبیعی عالی، می تواند یک محیط کار را به مکانی روشن تر و پر انرژی تر تبدیل کند. شما می توانید برای چنین محیطی طراحی پارتیشن اداری شیشه ای را انتخاب کنید.

پارتیشن اداری شیشه ای
پارتیشن اداری شیشه ای - آرمن مجری نما ساختمان
پارتیشن اداری - نصب پارتیشن اداری - قیمت پارتیشن اداری

پارتیشن های اداری متحرک

با استفاده از طرح پارتیشن اداری متحرک شما می توانید هر از گاهی، چیدمان و دکوراسیون فضاهای داخلی را عوض کنید. پارتیشن های اداری متحرک بهترین گزینه برای نمایشگاههای موقت هستند. در گالری ها و سالن های نمایش، بسیار از این نوع استفاده می شود. هر کدام از این طرح ها، مزایا و معایب خاص خود را دارد. شما باید با مشورت با متخصصان، ببینید کدام نوع برای شما بهترین گزینه است. این شما که هستید که انتخاب نهایی را خواهید گرفت.
در این ویدئو با ساخت انواع پارتیشن های اداری فلزی، پارتیشن اداری چوبی، پارتیشن اداری ام دی اف، پارتیشن اداری شیشه ای آشنا می‌شوید.

قیمت پارتیشن اداری

قیمت پارتیشن های اداری چطور تعیین می شود؟ این سوالی است که شاید برای شما نیز پیش آمده باشد و در جواب به آن باید گفت که بر اساس نوع طراحی و فضا سازی به همراه متریال به کار برده شده در طراحی پارتیشن می توانید از این نمونه محصولات استفاده داشته باشید.

شرکت آرمن طرح و نما نسبت به طراحی پارتیشن اداری با بهترین کیفیت، بر اساس طرح های مدرن و روز دنیا اقدام می کند و شما می توانید با استفاده از این خدمات در کوتاه ترین زمان به بهترین ویژگی ها دسترسی داشته باشید.

امروزه پارتیشن های اداری گسترش زیادی پیدا کرده اند و در انواع گوناگونی در بازار موجود است. این محصول هم اکنون در متریال های متفاوتی تولید می شود مانند پارتیشن اداری چوبی، پارتیشن شیشه ای، آلومینیوم، ام دی اف و یا ترکیبی از این پارتیشن ها. بدون شک مهم ترین عامل در تعیین قیمت پارتیشن اداری همین جنس به کار رفته و ابعاد مورد نظر است.

قیمت پارتیشن های اداری
قیمت پارتیشن های اداری

مزایای پارتیشن اداری

پارتیشن های اداری انعطاف پذیری زیادی در طراحی فضاهای اداری به شما می دهد. انجام این کار به این معنی است که شما به راحتی قادر به ایجاد تغییرات در فضا با توجه به نوع سیستم اداری می باشید. اکثر مردم فکر می کنند مزیت این محصول فقط جداسازی فضاها می باشد اما  ما در زیر دیگر مزایای استفاده از پارتیشن اداری را برای آشنایی بیشتر شما آورده ایم :

 • طرح ها و رنگ های مختلف
 • امکان چاپ لوگو شرکت بر روی آن
 • فراهم کردن فضایی مناسب و بدون سر و صدا برای کارمندان
 • هزینه کمتر برای ایجاد تغییرات در ساختمان
 • صرف زمان کمتر برای ایجاد تغییرات
 • قابلیت ایجاد تغییراتی در دکوراسیون مطابق سلیقه مشتری
 • استفاده بهینه از فضا
 • استفاده از مدل متحرک متحرک برای ایجاد تغییرات در فضا
 • تقسیم فضاهای بزرگ به فضاهای کوچکتر بدون آسیب رساندن به ساختمان
 • ساخت فضای خصوصی برای هر کارمند
Call Now Button