نمای اسپایدر

نمای شیشه ای چیست؟

با گذشت چندین دهه از تولید شیشه برای مصارف ساختمانی، تولیدکنندگان و متخصصین این عرصه وارد دوره جدیدی از ساخت نمای شیشه ای شده اند. در این میان تعداد زیادی از محصولات را شاهد هستیم که برای نمای شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرند. سیستم نمای اسپایدر از جمله این محصولات است که با تکنولوژی بالا تولید و برای مصارف گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

سیستم نمای اسپایدر چیست؟

سیستم نمای اسپایدر گونه ای از نماهای مدرن شیشه‌ای هستند که کاملا خود ایستا بوده و در آن شیشه به وسیله اتصالات نقطه‌ای به سازه اصلی ساختمان متصل می شود؛ و نمایی کاملا شفاف و مدرنی را برای کاربری های مختلف از جمله؛ مدرسه، دانشگاه، هتل، ساختمان های نظامی، تجاری و اداری و هر ساختمانی که فکرش را بکنید ایجاد می کند.

سیستم نمای اسپایدر به‌طور کلی دارای سیستم های متنوعی می باشد که با توجه به کاربری ساختمان، بارگذاری و هزینه از آن‌ها استفاده قرار میگیرد. این سیستم ها عبارت است از:

 • سیستم سازه‌های فلزی
 • سیستم سازه‌های کابلی
 • و سیستم سازه‌های شیشه‌ای
 • قیمت شیشه اسپایدر

با توجه به تکنولوژی بالای ساخت سیستم نمای اسپایدر و به روز بودن این نوع سیستم در کشورمان، قیمت آن نسبت به نماهای سنتی کمی گرانتر بوده ولی در عوض مزیت های فراوانی نسبت به نماهای سنتی دارد. قیمت شیشه اسپایدر به کار رفته در سیستم نمای اسپایدر با توجه به کیفیت آن و همچنین نوع طرح و شکل شیشه تعیین می شود.

شما می توانید با مراجعه به نمایندگی های معتبر سیستم نمای اسپایدر موجود در شهر خود، مانند ارمن طرح و نما که به عنوان مجری، مشاور و طراح این نما ها در کشور فعالیت می کند، این محصول را با توجه به نیاز خود خریداری کنید تا تکنسین های آن در کمترین زمان این نما را بر روی ساختمان شما نصب کنند.

نصب نمای اسپایدر به چه شکلی است؟

همانطوری که در مطالب نیز اشاره شد سازه نگهدارنده سیستم نمای اسپایدر می‌تواند از کابل، خرپا یا سیستم‌های متنوع دیگر شکل گرفته شده باشد. برای این که نوع آن مشخص شود نیاز است در این خصوص مهندسین معمار و مهندس طراح سازه با توجه به کاربری و موقعیت ساختمان شما آن را سنجیده و نتیجه را مشخص کنند. هر یک از این سازه ها مزایا و معایبی دارند که بهتر است کمی بیشتر درباره آنها مطالعه کنیم.

سیستم نمای اسپایدر با سازه خرپا فلزی؛ در این روش خرپا فلزی بیشتر برای تحمل بار مرده و بار دینامیکی طراحی و ساخته شده و اسپایدرها نیز در این روش با جوش یا پیچ به سازه متصل شده و بار را منتقل می‌کنند.

 سیستم نمای اسپایدر با سازه کابلی؛ در این روش کابل های موجود به صورت کراس و تور بار های موجود را تحمل کرده و به تکیه گاه انتقال می دهند. این نوع سیستم با سازه کابلی از زیبایی منحصر به فرد برخوردار بوده که بیشتر برای کاربری های عمومی مانند هتل ها مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین سازه های دیگر مانند سیستم نمای اسپایدر اسپیس فریم که از فرم‌های هندسی منظمی به شکل متحد در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و سازه کلی را شکل داده اند. این مدل از سازه نیز کاربرد فراوانی دارد.

تمامی سیستم نمای اسپایدر از یراق آلات مخصوصی شکل گرفته اند که منحصر به فرد می باشند و برای تهیه یراق آلات نمای اسپایدر باید اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید تا در هنگام خرید دچار مشکل نشوید. پیشنهاد می کنیم از ارمن طرح و نما این کار را انجام دهید، شرکت آرمن به عنوان مجری، مشاور و طراح این نما ها می تواند نیاز شما را در این زمینه فراهم کند.

شیشه نمای اسپایدر؟

هر یک از سیستم نمای اسپایدر از شیشه مخصوصی شکل گرفت اند تا بتوانند در مقابل بار وارده و همچنین عوامل محیطی مانند باد، باران، برف، صوت، حرارت و … مقاوم باشند. شیشه نمای اسپایدر در شکل های مختلفی تولید می شوند که به واسطه سیستم خاصی مانند کابل و یا خرپا به سازه اصلی اتصال پیدا می کنند.

شیشه های سکوریت از معروف ترین نوع شیشه ها برای سیستم نمای اسپایدر هستند که در تنوع مختلفی تولید می شوند، این نوع از شیشه ها در تنوع مختلفی تولید می شوند و دتایل خاص خود را دارند. دتایل شیشه های اسپایدر با توجه به سیستم سازه متفاوت هستند.

روش اجرای نمای اسپایدر

برای اجرای سیستم نمای اسپایدر روش های مختلفی وجود دارد که هر یک از آنها بستگی به نوع سیستمی دارد که شما از آن استفاده می کنید، مانند سیستم کابلی و یا خرپایی.

هر یک از این سیستم ها به شکل خاصی روی نمای ساختمان نصب می شوند که بهتر است برای نصب از افراد متخصص در این کار استفاده شود تا به شکل دقیقی نصب شوند.

مزایا و معایب شیشه اسپایدر

سیستم نمای اسپایدر همان طوری که گفته شد از شیشه های مختلفی شکل گرفت است که هر یک مزایا و معایبی دارند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به طور دائم نیاز به کنترل آب بندی و اجرای صحیح در هنگام ساخت دارد.
 • یک تکه بودن و شفاف بودن نما.
 • سبکی و داشتن اتصالات محکم
 • ساده بودن اجرای جزییات این نما
 • مقاومت زیاد در هنگام زلزله و توانایی جابجایی این نما
 • داشتن تنوع زیاد در شکل و طرح
 • عایق صوت، حرارت، رطوبت و … .

تعداد زیادی از شرکت ها و نمایندگی ها در ایران هستند که سیستم نمای اسپایدر را انجام می دهند، اما در میان آنها شرکت ارمن طرح و نما با داشتن نیروی متخصصص و کارآمد به عنوان مجری، مشاور و طراح این نما ها فعالیت می کند و شما می توانید برای خرید به شرکت مراجعه نمایید.

پروژه های اخیر

آرمن مجری انواع پروژه های بزرگ و تجاری

همه

سیستم های نما


مجتمع تجاری اداری مارکیز


مجتمع تجاری اداری مارکیز

مجری نمای ساختمان

ساختمان حافظ


ساختمان حافظ

مجری نمای ساختمان

مجتمع اداری نور


مجتمع اداری نور

مجری نمای ساختمان

گالری ها

Previous
Next

نمایش همه

آخرین مطالب

 


انواع سقف شیشه ای اسکای لایت Sky Light

آذر ۲, ۱۳۹۸
بدون دیدگاه

مشاهده مطلبچهار نمونۀ اصلی و برجستۀ سیستم کرتین وال

آبان ۱۲, ۱۳۹۸
بدون دیدگاه

مشاهده مطلبانواع لامل در سیستم کرتین وال

آبان ۸, ۱۳۹۸
بدون دیدگاه

مشاهده مطلبانواع سیستم کرتین وال

مهر ۲۸, ۱۳۹۸
بدون دیدگاه

مشاهده مطلب