آفتابگیر آلومینیومی یا لوور

آفتابگیر آلومینیومی

لوور آلومینیومی از زمان های بسیار دور تاکنون بخش مهمی از معماری بوده است. مردم در ساخت خانه های خود از سیستم های لوور، بیشتر برای محافظت از خود در برابر آفتاب استفاده می کردند. لوور آلومینیومی کرکره هایی هستند که دارای برش های افقی بوده و می توانند در سایه های مختلف قرار گیرند تا از خورشید سایه ایجاد کنند. در حال حاضر عمدتا از لوور آلومینیومی برای اهداف تزئینی و ایجاد حس زیبایی شناسی معماری استفاده می شود. 

لوورهایی که اغلب طراحی و ساخته می شوند، به جای آلومینیوم از چوب برای ساخت آنها استفاده می شود. سیستم های مدرن لوور با فلزاتی مانند استیل ضدزنگ، تیتانیوم و آلومینیوم ساخته می شوند. گاهی اوقات لوور از شیشه یا مس نیز ساخته می شود. قابل توجه است که از سیستم های لوور آلومینیومی در درب های جلو، کمد و سقف استفاده می شود. استفاده از لوور آلومینیومی در داخل خانه اغلب برای ایجاد سایه، تهویه و یا صرفاً طراحی جالب تر دکوراسیون است. 

شیدر ها می توانند جهت کنترل تابش آفتاب به ساختمان یا کنترل دما مورد استفاده قرار گیرند. بسیاری از معماران نیز برای تزیین هر بیشتر طرح های خود لوور آلومینیومی را انتخاب می کنند.

این سیستم که به لوور یا شیدر نیز شناخته می شود به عنوان یک روکش فلزی در نمای برخی از ساختمان ها و سازه ها مورد استفاده واقع می شود. استفاده از سیستم لوور سابقه بسیار طولانی داشته و یکی از پرکاربردترین و بهترین انواع روش های امروزی برای سیستم آفتابگیر در ساختمان ها بوده و در زیبایی ظاهری نمای ساختمان ها نیز بسیار مفید عمل می کند. کاربرد آفتابگیر آلومینیومی با پیشرفت تکنولوژی در سال های اخیر بسیار مورد توجه مخاطبان واقع شده و در انواع طرح ها و قابلیت های مختلفی تولید و عرضه می گردد که افراد بر اساس نوع نمای ساختمان خود و در زمینه های که قصد برخورداری از این سیستم را دارند می توانند در بهترین طرح و مدل از سیستم لوور بهره مند شوند.

آفتابگیرهای آلومینیومی به صورت افقی یا عمودی و به صورت متحرک و ثابت قابل نصب و اجرا بوده و در زمان های دور و گذشته این سیستم از جنس چوبی طراحی می شد که برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید از کاربرد بالایی برخوردار بود که با پیشرفت علم و تکنولوژی شاهد تولید و طراحی انواع آفتابگیرهای آلومینیومی در بهترین کیفیت می باشیم که علاوه بر کنترل میزان نور وارد شده بر محیط ساختمان کاربرد تزئینی نیر دارد.

آفتابگیر آلومینیومی، لوور یا شیدر چیست؟

آفتابگیر آلومینیومی، سیستم لوور (Louvre systems) به عنوان یک روکش فلزی در بعضی از طرح های معماری نمای ساختمان بکار می رود. استفاده از آفتابگیرها سابقه ای طولانی دارد اما امروزه از آفتابگیرها معمولا برای تزیین و بهبود نمای ظاهری ساختمان استفاده می شود.

آفتابگیرهای آلومینیومی یا شیدر آلومینیومی می توانند به صورت افقی و یا عمودی و ثابت و متحرک نصب شوند. در گذشته این دست آفتابگیرها معمولا از جنس چوب ساخته می شد و بیشتر برای جلوگیری از تابش نور مستقیم خورشید بکار می رفت اما امروزه در اغلب مواقع علاوه بر کنترل میزان تابش خورشید در فضای ساختمان کاربرد تزئینی نیز دارد.

کاربرد آفتابگیر آلومینیومی در سال های اخیر بسیار افزایش یافته است و با توجه به مزیت ها و ویژگی های بسیار این سیستم شاهد افزایش تقاضا برای بهره مندی و استفاده از آن در زمینه های مختلف می باشیم که این امر نشان دهنده اهمیت و ویژگی های بی نظیر آفتابگیر آلومینیومی می باشیم.

آفتابگیر آلومینیومی
سیستم لوور آلومینیومی - Louver آرمن طرح و نما

انواع سیستم لوور (Louvre systems) بر اساس شکل ظاهری

کاربرد آفتابگیر آلومینیومی با توجه به نوع سیستم لوور بایستی مورد بررسی واقع شود چرا که هر یک از انواع مختلف آفتابگیرهای آلومینیومی با توجه به نوع طراحی و ویژگی ها دارای کاربرد و کارایی مختلفی می باشند که از جمله انواع این سیستم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

آفتابگیر آلومینیومی دوکی شکل (سایه بان)

در این نوع از آفتابگیرها (Spindle Aluminum Sunshade Canopy) مقطع عرضی تیغه ها به شکل دوک است و نمای زیبایی در سایبان ساختمان به وجود می آورد. لوور و شیدرآلومینیومی دوکی شکل مورد توجه بسیاری از مصرف کنندگان و طراحان پروژه های نمای ساختمان ها قرار می گیرد. این نوع از لوورها به دو دسته کلی آفتابگیر آلومینیومی متحرک و آفتابگیر آلومینیومی ثابت تقسیم می شوند.  
کاربرد آفتابگیر آلومینیومی دوکی در ساختمان های اداری و تجاری و مسکونی قابل مشاهده بوده و با بهره مندی از این سیستم با ایجاد سایه بر روی دیوارهای شیشه از تابش نور خورشید به سطح شیشه جلوگیری بعمل می آورد.
آفتابگیر آلومینیومی دوکی شکل (سایه بان)
Spindle Aluminum Sunshade (Canopy)

لوور آلومینیومی ثابت

لوور آلومینیومی ثابت یکی از رایج ترین انواع آفتابگیر طراحی شده در نمای ساختمان ها محسوب می شود. این نوع از آفتابگیرها بسیار اقتصادی و ساده هستند و می توانند به روی هر نوع زیر ساز از جمله شیشه، کامپوزیت و… را دارا هستند. در نصب آفتابگیر آلومینیومی ثابت با ایجاد سوراخ هایی بر روی درپوش تیغه ها و یا با استفاده از پایه های فلزی بر روی سازه نصب می شوند. در این آفتابگیر ها میزان نور خورشید وارد شده با فضای سازه قابل کنترل نیست.
آفتابگیر آلومینیومی ثابت- لوور و شیدرآلومینیومی ثابت
سیستم لوور یا آفتابگیر- Louvre system

لوور آلومینیومی متحرک

لوور آلومینیومی متحرک می تواند با سیستم های کنترلی و یا پیچی به مشتریان عرضه می شود. به دلیل متحرک بودن این نوع آفتابگیرها می تواند می توان نور ورودی به فضای ساختمان را تنظیم نمود. این سیستم با استفاده از به روز ترین تکنولوژی های دنیا در تیم حرفه ای آرمن آماده عرضه به شما هموطنان گرانقدر می باشد.

با توجه به کاربرد آفتابگیر آلومینیومی سقف به صورت گسترده می توان گفت یکی از پرتقاضاترین و پرطرفدارترین انواع لوور هایی می باشد به منظور پوشش سقف فضاهای داخلی در ساختمان ها تجاری مورد بهره برداری واقع می شود. سبک وزن بودن این سقف از مزیت های آن بوده و در انواع طول های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.
آفتابگبر آلومینومی دیواری و سقفی
اجرای آفتابگیر آلومینیومی توسط آرمن طرح و نما مجری انواع نمای خشک مدرن

شیدر آلومینیومی مکعبی شکل

تیغه در این نوع از آفتابگیرها به شکل مکعب مستطیل هستند و در سایز های مختلف نیز کار می شود. از لوور های مکعبی برای پوشش دهی نمای سازه، دور بام، چیلرها استفاده می شود.

 
لوور یا شیدر برای اطراف استخر رو باز
لوور مکعبی – کاربرد آفتابگیر آلومینیومی برای سقف استخر رو باز و اتاق سولار

 آفتابگیر آلومینیومی کامپوزیت

 

در لوور این نوع از آفتابگیر ها بین دو لایه از ورقه آلومینیوم نوعی ماده ای از جنس پلیمر غیر سمی قرار داده می شود که باعث افزایش مقاومت و سبکی هر چه بیشتر آفتابگیر خواهد شد بنابراین فشار کمتری به زیرساز سازه خواهد آمد.

لوور آلومینیومی مستطیلی

 کاربرد آفتابگیر آلومینیومی چون لوور دوکی تفاوت چندانی نداشته و با توجه به اینکه همانند یکدیگر عمل می کنند در زمینه های یکسان مورد استفاده واقع شده و تنها بر اساس نوع سلیقه و پسند مخاطبان در هر یک از انواع مورد انتخاب و نصب قرار می گیرد.

کاربرد سیستم لوور و شیدر آلومینیومی

همانطور که می دانیم هرساله با توجه به گرم تر شدن هوا و انعکاس بیش از پیش نور خورشید امکان ایجاد شرایط نامطلوب را در فضای منزل و یا فضای کاری ایجاد کند.
 
وجود یک شیدر و یا آفتابگیر آلومینیومی می تواند بدون محدود کردن ویو پنجره تابش آفتاب را به شدت کاهش دهد در حالی که از نور کافی ورودی با فضای داخلی نیز کاسته نمی شود.
در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا با تبیین آیینه سعی شده با کاهش مصرف انرژی به نوعی با تاثیرات گلخانه ای مقابله شود. از این روز یکی از مهم ترین راه حل ها کاهش مصرف انرژی در ساختمان است.
سایبان ها علی الخصوص سایبان آلومینیومی با طراحی دقیق و تخصصی خود می تواند تاثیر بسزایی بر کاهش نیاز به سرمایش بگذارد.
 طراحی و اجرای سیستم لوور یا آفتابگیر در نمای سازه ها یک امر بسیار تخصصی محسوب می شود و نیاز به تخصص و تجربه کافی در این زمینه دارد. گروه تخصصی آرمن متشکل از یک تیم کاملا حرفه ای در امر طراحی و اجرای انواع سیستم لوور یا آفتابگیرهای آلومینیومی است. 
با تلاش هر روزه همکاران ما سعی شده امر طراحی و اجرای آفتابگیر ساختمان و شیدر را با کیفیت هرچه تمام تر و در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام برسانیم.
کاربرد سیستم لوور و شیدر آلومینیومی
تفاوت شیدر آلومینیومی ثابت و متحرک
همانطور گفته شد تیغه های دوکی شکل از محبوب ترین نوع آفتابگیرهای آلومینیومی محسوب می شود و  به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم می شوند. سایبان های متحرک قابلیت آن را دارد بنا به موقعیت و میزان نور، مقدار ورود نور و اشعه خورشید را کنترل کنید. اما در سایبان های ثابت میزان نور ورودی خورشید به داخل فضای سازه بستگی به جهت ساختمان و همچنین موقعیت مکانی خورشید دارد.
لوور آلومینومی برای آلاچیق ها و فضای خاص مدرن و لوکس
اجرای آلاچیق یا اتاقک لوکس در فضای باز با دیوار و سقف آفتابگیر آلومینیومی

مزایای استفاده از آلومینیوم در ساخت لوور آلومینیومی

استفاده از آلومینیوم نسبت به سایر فلزات سنگین مزایای بسیاری دارد. به خصوص هنگام طراحی ساختمان و پیاده سازی معماری آن، این مزیت ها را می توان در نظر گرفت. از جمله مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • سبک وزن: آلومینیوم یک فلز سبک است که تقریباً یک سوم وزن فولاد وزن دارد یعنی تقریباَ 7 گرم در هر سانتی متر مکعب می باشد. هنگام طراحی نمای آلومینیوم ساختمان، شما به دلیل نصب آسان آن در مقایسه با فلزات سنگین تر مانند فولاد، صرفه جویی بیشتری خواهید شد.
 
 • مقاوم در برابر خوردگی: آلومینیوم دارای یک پوشش اکسید محافظ است که به طور طبیعی آن را از خوردگی محافظت می کند. این یک مزیت بزرگ برای هر ساختمان به حساب می آید. اگر می خواهید ساختمانی را طراحی کنید که چندین دهه عمر کند، لوور آلومینیومی می تواند بهترین انتخاب مناسب باشد.
 •  
 • قابل انعطافآلومینیوم یک فلز بسیار انعطاف پذیر است و به راحتی ذوب می شود. لوور آلومینیومی انعطاف پذیر همیشه می تواند بسته به نوع نیاز معمار طراحی شود.
 •  
 • به راحتی قابل بازیافت است: لوور آلومینیومی و آلومینیوم، بدون از دست دادن کیفیت به راحتی بازیافت می شوند. این نکته را نیز نظر بگیرید که بازیافت آلومینیوم تنها 5٪ از انرژی مورد نیاز برای تولید آن را می گیرد.
 •  
 • کنترل دمای محیط :
 • استفاده از این سایبان سبب کاهش حرارت وارد شده بر داخل ساختمان می شود. هنگامی که روی سطح خارجی شیشه سایه تشکیل می شود از حرارت وارد شده بر فضای پشتی شیشه کاسته می شود چرا که انتقال حرارت در این روش به صورت رسانش و تابش بوده و انتقال حرارت به شکل رسانش اجرا می شود و پرتوهای با موج بلند را از خود عبور نمی دهد. در مناطق سرد هدف اصلی جلوگیری از تابش مستقیم نور به داخل محیط می باشد اما در مناطق گرمسیری تا حد امکان از تابش مستقیم آفتاب به داخل مانع می شود و در مناطق استوایی هر دوی این موارد مورد توجه واقع شده و آفتابگیرها را به گونه ای انتخاب می کنند که بتوان تابش پرتو مستقیم خورشید را بر اساس فصل سال کنترل و تنظیم نمود.
آفتابگیر آلومینیومی - لوور
طراحی، نصب و اجرای آفتابگیر آلومینیومی
برای طراحی ساختمان های مختلف، چندین سیستم لوور آلومینیومی طراحی و تولید شده است. این محصولات از بهترین مواد برای اطمینان از کیفیت و دوام تهیه و تولید می شوند. لوورهای آلومینیومی بسیار انعطاف پذیر هستند و برای هر پروژه معماری مناسب می باشند. لوورها از دسته های آلومینیومی، ساختمان های با مقیاس بزرگتر را به لحاظ معماری پشتیبانی می کنند. لوورها بر اساس نیاز معمار می توانند به صورت افقی یا عمودی نصب شوند. سیستم های لوور آلومینیومی به کنترل نور خورشید در مقابل ساختمانها کمک می کنند و به راحتی عملکرد خوبی از خود نشان می دهند. شیدر را می توان در بستر ثابت، بستر مکانیکی یا بستر سنتی نصب و راه اندازی کرد. سیستم های آفتابگیر آلومینیومی به طور ویژه طراحی می شوند تا باران، آفتاب و گرما را در خارج از ساختمان حفظ کنند. همچنین می توان از آنها برای جلوگیری از ورود نور آفتاب به داخل ساختمان جلوگیری کرد. این در حالی است که دیگر سیستم های لوور کنترل صدا را در طراحی خود دارند. آفتابگیر آلومینیومی در جلوگیری از ورود صدا به داخل ساختمان خوب بسیار ایده آل هستند.

 

در گروه تخصصی آرمن سعی شده همواره از مدرن ترین طرح ها و به با کیفیت ترین متریال در طراحی، نصب و اجرای انواع آفتابگیر آلومینیومی استفاده شود. طراحی این خدمات با توجه به سلیقه شما و فضایی که شما برای اجرای آن در نظر دارید می تواند متفاوت باشد. فرایند نصب و اجرای آفتابگیر آلومینیومی، فرایندی ساده محسوب می شود که همین امر استفاده از آن را بسیار مقرون به صرفه تر نموده.
 
 
– توجه داشته باشید که آفتابگیرهای آلومینیومی تاثیر بسیاری در کاهش 80 درصد تشعشع نور خورشید داشته و مصرف انرژی را تا 30 درصد پایین می آورد.
– قطعه اتصال به سازه که دارای دندانه می باشد و قرار گیری آفتابگیر را از زاویه 0 درجه با افزایش 5/22 درجه حداکثر تا 5/67 درجه امکان پذیر می کند.
اجرای آفتابگیر آلومینیومی 
قیمت انواع لوور آلومنیومی
قیمت انواع آفتابگیر آلومنیومی متفاوت است و نمی توان قیمت ثابتی برای آن تعیین نمود. بر اساس نوع طراحی، ابعاد کار و نوع و کیفیت متریال بکار رفته می تواند قیمت های متفاوتی داشته باشد. مشاورین گروه آرمن آماده پاسخوگیی به سوالات شما در این زمینه می باشد.
پنجره با طرح لوور آلومینیومی

پنجره ای با طرح لوور آلومینیومی، روش مناسبی برای اضافه کردن هوایی لطیف و نسیم با ظرافت هر چه بیشتر به فضای خانه شما است. استفاده از پنجره های بلند در مکان های مناسب می تواند فوق العاده به نظر برسد. در بیشتر کشورها پنجره های بلند نقش پر رنگی در ساخت نمای ساختمان دارند. پنجره شیدر آلومینیومی نمای کاملی از بیرون ساختمان را نشان می دهند و در عین حال امنیت را برای کودکان نوپا یا حیوانات خانگی بیشتر ایجاد می کنند.

شما می توانید مبلمان و اسباب بازی های باربیکیو خود را با توجه به اینکه می دانید از آنها محافظت می شود، در بالکن قرار دهید، برای این منظور پنجره های باله با لوورهای شیشه ای یا آلومینیومی طراحی و عرضه شده اند. این طرح از لوورها، شیک و بادوام و با جدیدترین فناوری و مواد ساخته شده اند. لوور آلومینیومی و شیشه ای به زیبایی طراحی شده اند که امکان جریان هوای بیشتری را نسبت به سایر انواع پنجره ها به درون منزل شما می دهند و به شما این امکان را می دهند تا میزان هوای موجود در اتاق خود را به راحتی کنترل کنید.

انواع پنجره با طرح لوور آلومینیومی
استفاده از لوور آلومینیومی در طرح پنجره
امکانات پنجره لوور آلومینیومی
طیف گسترده ای از سری پنجره های مختلف لوور آلومینیومی ارائه شده اند که در آنها ضخامت معمول قاب پنجره چیزی حدود 45 میلی متر است. البته پنجره هایی با ابعاد سفارشی نیز در دسترش می باشد که بر این اساس شما می توانید ابعاد و اندازه ضخامت آن را به دلخواه خود انتخاب کنید. شما می توانید با توجه به نیاز خود انواع مختلفی از پنجره های لوور آلومینیومی را درخریداری کنید. لوورهای مورد استفاده در پنجره ها غالباَ از بالاترین کیفیت طراحی و جنس با برند آلمانی یا چینی مورد استفاده قرار می گیرند.
مزایای بکارگیری پنجره لوور آلومینیومی
 1. تمیز کردن و نگهداری از پنجره های لوور آلومینیومی آسان است.
 2. ایمنی فوق پیشرفته
 3. هوا را روان نگه می دارند.
 4. تهویه کامل با حفظ امنیت کامل خانه
 5. محافظت در برابر انواع شرایط آب و هوایی و با کارایی بالا
 6. با طول عمر بالا و خصوصیات بی عیب و نقص
 7. آلومینیوم، تجهیزات و سایر قطعات آن با کیفیت بالا طراحی شده اند واین به معنای آن است که پنجره ها و درهای شما برای مدت طولانی تر در مقابل هر شرایطی مقاوم تر می شوند.

پروژه های اخیر

آرمن مجری انواع پروژه های بزرگ و تجاری

گالری ها

آخرین مطالب

متأسفیم ، هیچ پستی پیدا نکردیم. لطفا مورد دیگری را جستجو کنید.