آفتابگیر آلومینیومی یا Louvre

آفتابگیر آلومینیومی، لوور یا شیدر چیست؟

آفتابگیر آلومینیومی، سیستم لوور (Louvre systems) به عنوان یک روکش فلزی در بعضی از طرح های معماری نمای ساختمان بکار می رود. استفاده از آفتابگیرها سابقه ای طولانی دارد اما امروزه از آفتابگیرها معمولا برای تزیین و بهبود نمای ظاهری ساختمان استفاده می شود.

آفتابگیرهای آلومینیومی یا شیدر آلومینیومی می توانند به صورت افقی و یا عمودی و ثابت و متحرک نصب شوند. در گذشته این دست آفتابگیرها معمولا از جنس چوب ساخته می شد و بیشتر برای جلوگیری از تابش نور مستقیم خورشید بکار می رفت اما امروزه در اغلب مواقع علاوه بر کنترل میزان تابش خورشید در فضای ساختمان کاربرد تزئینی نیز دارد.

آفتابگیر آلومینیومی

انواع سیستم لوور (Louvre systems) بر اساس شکل ظاهری عبارتند از:

آفتابگیر آلومینیومی دوکی شکل (سایه بان)

در این نوع از آفتابگیرها (Spindle Aluminum Sunshade Canopy) مقطع عرضی تیغه ها به شکل دوک است و نمای زیبایی در سایبان ساختمان به وجود می آورد. لوور و شیدرآلومینیومی دوکی شکل مورد توجه بسیاری از مصرف کنندگان و طراحان پروژه های نمای ساختمان ها قرار می گیرد. این نوع از لوورها به دو دسته کلی لوورهای متحرک و لوورهای ثابت تقسیم می شوند.
آفتابگیر آلومینیومی دوکی شکل (سایه بان)

آفتابگیر آلومینیومی ثابت

لوور آلومینیومی ثابت یکی از رایج ترین انواع آفتابگیر طراحی شده در نمای ساختمان ها محسوب می شود. این نوع از آفتابگیرها بسیار اقتصادی و ساده هستند و می توانند به روی هر نوع زیر ساز از جمله شیشه، کامپوزیت و… را دارا هستند. در نصب آفتابگیر آلومینیومی ثابت با ایجاد سوراخ هایی بر روی درپوش تیغه ها و یا با استفاده از پایه های فلزی بر روی سازه نصب می شوند. در این آفتابگیر ها میزان نور خورشید وارد شده با فضای سازه قابل کنترل نیست.
آفتابگیر آلومینیومی ثابت- لوور و شیدرآلومینیومی ثابت

آفتابگیر آلومینیومی متحرک

لوور آلومینیومی متحرک می تواند با سیستم های کنترلی و یا پیچی به مشتریان عرضه می شود. به دلیل متحرک بودن این نوع آفتابگیرها می تواند می توان نور ورودی به فضای ساختمان را تنظیم نمود. این سیستم با استفاده از به روز ترین تکنولوژی های دنیا در تیم حرفه ای آرمن آماده عرضه به شما هموطنان گرانقدر می باشد.

آفتابگیر آلومینیومی مکعبی شکل

تیغه در این نوع از آفتابگیرها به شکل مکعب مستطیل هستند و در سایز های مختلف نیز کار می شود. از لوور های مکعبی برای پوشش دهی نمای سازه، دور بام، چیلرها استفاده می شود.

 آفتابگیر آلومینیومی کامپوزیت

در لوور این نوع از آفتابگیر ها بین دو لایه از ورقه آلومینیوم نوعی ماده ای از جنس پلیمر غیر سمی  قرار داده می شود که باعث افزایش مقاومت و سبکی هر جه بیشتر آفتابگیر خواهد شد بنابراین فشار کمتری به زیرساز سازه خواهد آمد.

کاربرد سیستم لوور و شیدر آلومینیومی

همانطور که می دانیم هرساله با توجه به گرم تر شدن هوا و انعکاس بیش از پیش نور خورشید امکان ایجاد شرایط نامطلوب را در فضای منزل و یا فضای کاری ایجاد کند.
 
وجود یک شیدر و یا آفتابگیر آلومینیومی می تواند بدون محدود کردن ویو پنجره تابش آفتاب را به شدت کاهش دهد در حالی که از نور کافی ورودی با فضای داخلی نیز کاسته نمی شود.
در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا با تبیین آیینه سعی شده با کاهش مصرف انرژی به نوعی با تاثیرات گلخانه ای مقابله شود. از این روز یکی از مهم ترین راه حل ها کاهش مصرف انرژی در ساختمان است.
سایبان ها علی الخصوص سایبان آلومینیومی با طراحی دقیق و تخصصی خود می تواند تاثیر بسزایی بر کاهش نیاز به سرمایش بگذارد.
 طراحی و اجرای سیستم لوور یا آفتابگیر در نمای سازه ها یک امر بسیار تخصصی محسوب می شود و نیاز به تخصص و تجربه کافی در این زمینه دارد. گروه تخصصی آرمن متشکل از یک تیم کاملا حرفه ای در امر طراحی و اجرای انواع سیستم لوور یا آفتابگیرهای آلومینیومی است. 
با تلاش هر روزه همکاران ما سعی شده امر طراحی و اجرای آفتابگیر ساختمان و شیدر را با کیفیت هرچه تمام تر و در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام برسانیم.
کاربرد سیستم لوور و شیدر آلومینیومی
تفاوت شیدر آلومینیومی ثابت و متحرک
همانطور گفته شد تیغه های دوکی شکل از محبوب ترین نوع آفتابگیرهای آلومینیومی محسوب می شود و  به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم می شوند. سایبان های متحرک قابلیت آن را دارد بنا به موقعیت و میزان نور، مقدار ورود نور و اشعه خورشید را کنترل کنید. اما در سایبان های ثابت میزان نور ورودی خورشید به داخل فضای سازه بستگی به جهت ساختمان و همچنین موقعیت مکانی خورشید دارد.
قیمت انواع لوور آلومنیومی
قیمت انواع آفتابگیر آلومنیومی متفاوت است و نمی توان قیمت ثابتی برای آن تعیین نمود. بر اساس نوع طراحی، ابعاد کار و نوع و کیفیت متریال بکار رفته می تواند قیمت های متفاوتی داشته باشد. مشاورین گروه آرمن آماده پاسخوگیی به سوالات شما در این زمینه می باشد.
آفتابگیر آلومینیومی - لوور
طراحی، نصب و اجرای آفتابگیر آلومینیومی
در گروه تخصصی آرمن سعی شده همواره از مدرن ترین طرح ها و به با کیفیت ترین متریال در طراحی، نصب و اجرای انواع آفتابگیر آلومینیومی استفاده شود. طراحی این خدمات با توجه به سلیقه شما و فضایی که شما برای اجرای آن در نظر دارید می تواند متفاوت باشد. فرایند نصب و اجرای آفتابگیر آلومینیومی، فرایندی ساده محسوب می شود که همین امر استفاده از آن را بسیار مقرون به صرفه تر نموده.

پروژه های اخیر

آرمن مجری انواع پروژه های بزرگ و تجاری

گالری ها