اسکای لایت

اسکای لایت (Skylight) یا سقف شیشه ای

اسکای لایت (Skylight) یا سقف شیشه ای در واقع یک پنجره شیب دار است که بجای نصب بر روی دیوار بر روی سقف نصب شده اند.

پنجره ها جزیی از سازها هستند، آن ها در دفتر کار، خانه و یا حتی اتومبیل ما به ما اجازه می دهند که دید خوبی به بیرون داشته باشیم و همچنین استفاده از منبع نور طبیعی نیز از طریق آن ها میسر است.

سقف های شیشه ای نیز سازه هایی هستند متشکل از قطعه ای عایق مانند شیشه ی شفاف که در یک قاب آلومینیومی و یا چوبی جایگیری شده اند.

اسکای لایت یکی از مدرن ترین و به روز ترین سازه سقف شیشه ای می باشد که بعضی ها به آن سقف شیشه ای ساختمان نیز می گویند. شما می توانید به کمک این سازه علاوه بر استفاده بیشتر از انرژی و نور طبیعی خورشید، نمای ساختمان را هم بسیار جذاب و زیبا کنید. ممکن است فکر کنید استفاده از آن بیشتر در ساختمان های تجاری بسیار بزرگ و لوکس می باشد اما  امروزه شما می توانید مدل ها و اشکال مختلف این گونه سازه سقف شیشه ای را در بسیاری از ساختمان های تجاری، اداری، تفریحی، مسکونی و … مشاهده کنید و اثرات مثبت آن را از نزدیک ببینید .

سقف های شیشه ای در دو دسته کلی تقسیم می شوند.

سقف شیشه ای متحرک قابلیت آن را دارند که در فصول گرم سال گشوده شوند و هوای خنک از بیرون دارد فضای مورد نظر شود. این نوع از سقف های شیشه ای در واقع نوعی از پنجره سقفی هستند.
سقف های شیشه ای ثابت در واقع قابلیت گشوده شدن ندارند و بنابراین انرژی و گرما را در داخل خانه نگهداری می کنند. سقف شیشه ای ثابت را به صورت ثابت و یا با صورت گنبدی طراحی و اجرا می کنند. این مدل ها متداول ترین شکل اجرا در سقف های شیشه ای به شمار می رود.
سقف شیشه ای- اسکای لایت
سقف شیشه ای (sky light)- آرمن طرح ونما
سقف شیشه ای متحرک قابلیت آن را دارند که در فصول گرم سال گشوده شوند و هوای خنک از بیرون دارد فضای مورد نظر شود. این نوع از سقف های شیشه ای در واقع نوعی از پنجره سقفی هستند.
سقف های شیشه ای ثابت در واقع قابلیت گشوده شدن ندارند و بنابراین انرژی و گرما را در داخل خانه نگهداری می کنند. سقف شیشه ای ثابت را به صورت ثابت و یا با صورت گنبدی طراحی و اجرا می کنند. این مدل ها متداول ترین شکل اجرا در سقف های شیشه ای به شمار می رود.

پروژه نصب و اجرای اسکای لایت آرمن در بیمارستان پیامبران

طراحی و نصب نمای اسکای لایت

به طور کلی می توان گفت که طراحی و نصب این نمونه نما به صورت کاملا حرفه ای قابل انجام است و شما می توانید با استفاده از خدمات شرکت آرمن طرح و نما به سادگی تمامی مراحل طراحی و نصب نمای اسکای لایت را به ما بسپارید. می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید
پروژه ویلای منظر دریا نمای نمای اسکای لایت

ویژگی های نمای اسکای لایت

سقف شیشه ای ساختمان باید از شرکت های معتبری تهیه شود تا سالیان زیادی عمر کند و در این مدت مشکلی را برای ساکنان ساختمان ایجاد نکند همچنین باید استفاده از اسکای لایت به گونه ای باشد که با دکوراسیون و کاربرد ساختمان همخوانی داشته باشد پس بهتر است قبل از اجرای آن طراحی که به کمک نرم افزار های سه بعدی انجام شده را مشاهده کنید. حال این سوال پیش می آید که یک اسکای لایت خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ ما در زیر ویژگی هایی که سقف شیشه ای باید داشته باشد را برای شما آورده ایم :

 

  • مقاوم در برابر باد، حرارت، زلزله، برف و …
  • طراحی متناسب با نوع کاربری ساختمان
  • استفاده از شیشه هایی با کیفیت، شفاف و روشن
  • مقاومت در برابر امواج صوتی و جلوگیری از ورود آلودگی صوتی به درون ساختمان
  • جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایی و سرمایی

از سقف های شیشه ای در چه مکان هایی می توان استفاده کرد؟

اسکای لایت را در هر مکانی که نیاز به نور طبیعی خورشید داشته باشید می توانید نصب کنید. در منازل مسکونی اگر می خواهید فضایی گرم و دلنشین را تجربه کنید و در محیطی آرامش بخش آسمان صاف، برفی و یا بارانی نزار کنید داشتن سقف شیشه ای ایده ای بی نظیر محسوب می شود تیم حرفه ای آرمن مجری سقف شیشه ای به طور کامل با در اختیار داشتن حاذق ترین مشاوران و مجریان می تواند برای طراحی، نصب و اجرای از صفر تا صد کار در کنار شما باشد. به طور کلی سقف های شیشه ای در محیط های مختلفی کاربرد دارد.

سیستم اسکای لایت

انواع اسکای لایت (Skylight)

اسکای لایت (Skylight) - آرمن مجری نمای ساختمان
انواع اسکای لایت (Skylight)

کاربرد نمای اسکای لایت

سقف شیشه ای  معمولا برای استفاده از نور مستقیم و طبیعی و اجرای نورپردازی، ارائه دید بیشتر به محیط باز و بیرون ساختمان به ساکنان داخلی ساختمان، استفاده از انرژی گرمایی خورشید در ساختمان، تبادل هوای تازه و تهویه ی هوا استفاده می شود. البته این سبک می تواند زیبایی های ظاهری زیادی را نیز به نمای ساختمان شما بدهد و باعث جلب توجه و ایجاد احساس بهتری در افرادی شود که در ساختمان هستند و یا از بیرون به ساختمان نگاه می کنند.

 

زیبایی رویایی با اجرای سقف های شیشه ای

به طور کلی اسکای لایت در فضاهای اطراف ما ظاهر زیبا و دلنشینی را به محیط می بخشد. همچنین در کشورهایی که سرانه فضای سبز در آن ها پایین است استفاده از این سقف ها در فضاهایی مانند تراس، بالکن، پاسیو می تواند به عنوان اولویت محیط زیستی در نظر گرفته شود.

این نوع از سقف ها باید حتما به طور کامل عایق شوند تا عملکرد درستی داشته باشند و اتلاف انرژی در آن ها به صفر برسد. همچنین نقش نوع سازه در طراحی و اجرای سقف های شیشه ای بسیار با اهمیت است. موارد زیر سازی در اجرای اسکای لایت (Skylight) بسیار با اهمیت است زیرا که سقف های شیشه ای نسبت به سایر سقف های کاذب دارای وزن بیشتری می باشند. 

طراحی نمای اسکای لایت - نمای اسکای لایت - سقف شیشه ای اسکای لایت - نورگیر سقفی
طراحی و اجرای نمای اسکای لایت

آرمن مجری نمای سقف شیشه ای

گروه تخصصی آرمن مجری اسکای لایت  یک مجموعه پویا و مدرن بوده که با بهره گیری از متخصصین حاذق، به شما کمک می کند تا تجربه یک فضای دلنشین و رویایی و لوکس با سقفی از شیشه را در محل کار و با منزل خود داشه باشید.

ما افتخار داریم در کوتاه ترین زمان با بالاترین کیفیت ممکن پروژه های لوکس و شاخصی را در زمینه طراحی و اجرای سقف های شیشه ای کاذب، نشکن، متحرک و ثابت را به اجرا برسانیم.

اجرای این نوع سقف ها تنها در کنار یک تیم حرفه ای می تواند نتیجه ای ایده آل را به بار بنشاند و ما با گارانتی پروژه های اجراه شده خود کیفیت آن را ضمانت می کنیم.

 

اسکای لایت نوع ساختار پیرامونی
اسکای لایت نوع ساختار پیرامونی - آرمن طرح و نما

آیا با مزایای نمای اسکای لایت آشنا شده اید؟

اسکای لایت بسته به طراحی که برای نما انجام شده است به گونه ای استفاده می شود که بخشی یا تمامی قسمت های سقف ساختمان را تشکیل دهد و همانند پنجره ای بزرگ می باشد که 3 تا 10 برابر پنجره های معمولی نور خورشید را به داخل ساختمان منتقل می کند و تقریبا می تواند 80 % روشنایی طبیعی مورد نیاز داخل ساختمان را تامین کند. مزایای دیگری نیز دارد که ما به طور اختصار به موارد زیر اشاره کرده ایم :

 

 

پروژه های اخیر

آرمن مجری انواع پروژه های بزرگ و تجاری

گالری ها

آخرین مطالب

متأسفیم ، هیچ پستی پیدا نکردیم. لطفا مورد دیگری را جستجو کنید.