سرامیک خشک

نمای سرامیک خشک چیست؟

نمای سرامیک خشک برای نخستین بار در سال 1970 در کشور ایالت متحده آمریکا مورد استفاده قرار گرفت. استفاده از نمای سرامیک خشک باعث حل مشکل فشار حاصل از باد بر نمای سازه در ساختمان های بلند و آسمان خراش ها شد.

به مرور استفاده از نمای سرامیک خشک به دلیل مزایای زیادی که با خود داشت مود تایید بسیاری از استانداردهای جهانی در صنعت ساختمان و بسیاری از طراحان و معماران مهم دنیا قرار گرفت.

نمای سرامیک خشک که به آن نمای سرامیک خشک پرسلانی هم گفته می شود جزء دسته سرامیک های پیشرفته محسوب می شود.در فرایند تولید نمای سرامیک خشک از دستگاه های پیشرفته برای ورقه ورقه نمودن استفاده می شود. همچنین استفاده از فناوری روز در مراحل پخت آن باعث شده که مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار، دما و عوامل محیطی داشته باشند.

همچنین با حذف ملات در مراحل نصب سرامیک خشک نما و استفاده از پنل های آلومینیوم برای اجرای سرامیک خشک در نما باعث شده است که با ارائه دفترچه محاسبات سازه ای توسط مجری طرح حتی در برج های با ارتفاع زیاد نیز قابل اجرا باشد.

استفاده از نمای سرامیک خشک امروزه به دلیل قیمت مناسب و ویژگی هایی که دارد بسیار مورد توجه بوده است. در واقع می توان گفت که این محصولات امروزه در بسیاری از ساختمان ها اجرا می شود و با مقاومت بالایی می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشد. این محصول در ساختمان های تجاری، اداری، مسکونی و حتی در قسمت های داخلی ساختمان، پایانه ها، ایستگاه های مترو و غیره استفاده می شود

سرامیک خشک - سیستم نمای سرامیک خشک - آرمن مجری نمای خشک

انواع سرامیک خشک نما

نمای سرامیک خشک فول بادی - نمای سرامیک خشک - آرمن مجری نمای ساختمان
سرامیک مجوف

این سرامیک ها به دلیل داشتن سوراخ هایی مملو از هوا در خود خاصیت عایق بندی بالایی دارند. زیرا همانطور که میدانید هوا عایق بسیار خوبی است و از این رو از نفوذ و یل خروج هوای گرم و سرد به داخل سازه جلوگیری می کند. یکی دیگر از مزایای وجود حفره های هوا در این سرامیک ها کاهش وزن در آن ها است و همین امر باعث کاهش وزن نما و افزایش ایمنی سازه خواهد شد.

سرامیک خشک فول بادی

این نوع از سرامیک ها نسبت به سرامیک خشک فول بادی حفره های هوایی کمتری دارند. همچنین خاصیت جذب آب در آن بسیار پایین تر است. از نظر قیمت سرامیک خشک نمانسبت به سرامیک مجوف دارای قیمت پایین تری می باشد. 

نمای سرامیک خشک

انواع روش های اجرای نمای سرامیک خشک

روش نصب نمایان

در این روش پنل های سرامیک با استفاده از کلیپس هایی از جنس فلز استیل به زیرساز های آلومینیوم متصل می شوند. رنگ کلیپس ها را برای ایجاد ظاهری یک دست با رنگ های پودری با رنگ نمای بکار رفته در سازه یکسان می شود. جهت جلوگیری از لغزش کلیپس ها در محل اتصال به زیر ساز آلومینیوم از پلاستیک های مخصوص استفاده می کنند.

سیستم نمای خشک نامشهود یا غیره نمایان؛ در این روش نیز بست های مورد استفاده برای نگهداری سرامیک، پس از نصب نما قابل مشاهده نمی باشند. این روش نسبت به روش نمایان از زیبایی خاصی برخوردار است، در این سیستم ها، پیش از نصب، عملیاتی بر روی سطح رویه انجام می شود.

کلیپس نمای خشک در روش نصب نمایان

یکی از مهم ترین روش های نصب برای نمای سرامیک را می توان استفاده از روش نصب نمایان دانست. در واقع با این شیوه می توانیم از کیفیت و ایمنی نصب اطمینان داشته باشیم. کلیپس ها با استفاده از مواد مقاوم تولید می شوند و می توانند ایمنی ساختمان را تا حد بسیار زیادی افزایش دهند.

کلیپس نمای خشک در روش نصب نمایان - سیستم نمای خشک - سرامیک خشک
روش نصب با استفاده از اتصالات کیل

در این روش در واقع از اتصالات مخفی برای نصب نما استفاده می کنند. در این روش ابتدا سرامیک سوراخ شده و به آن اتصالات آلومینیومی متصل شده و به روی زیرسازهای نما نصب می گردند. این روش به دلیل مزیت های فراوانی که دارد در پوشش نماهای

  روش نصب سیستم شیاری

در روش نصب شیاری ابتدا با استفاده از دستگاه شیارهایی به شکل V در دو جهت معکوس ایجاد می کنند و سپس اتصالات آلومینیومی را با استفاده از چسب مخصوص به سرامیک متصل می کنند و در نهایت به روی به روز زیر سال با استفاده از پیچ و مهره رگلاژ می شود.

شاخصه های فنی سیستم اجرای نمای سرامیک خشک
به طور کلی می توان گفت که نمای سرامیک خشک با ویژگی هایی که دارد می تواند یکی از مهم ترین گزینه های پیش روی شما باشد. در واقع این محصول می تواند بارهای وارده به ساختمان کاهش دهد و این مسئله باعث کاهش وزن کلی ساختمان می گردد. همچنین امکان جا به جایی در این محصول وجود داشته و در کنار انبساط حرارتی بسیار کم می تواند آب بندی و دفع جمع شدگی رطوبت را به خوبی انجام دهد. در برابر صدا و حرارت عایق است و از این روی به خصوص در ساختمان های بلند می توانیم از این محصول استفاده داشته باشیم. در کنار تمامی این شاخصه های فنی، این محصول در برابر آتش می تواند مقاومت بسیار زیادی داشته باشد.

مزایای استفاده از سرامیک خشک نمای ساختمان

مزایای استفاده از سرامیک خشک نمای ساختمان
عوامل موثر بر قیمت اجرای نمای سرامیک خشک

در واقع می توان گفت که عواملی مانند قیمت متریال مورد استفاده در اجرای نما مانند آهن آلات مورد استفاده در زیرسازی، آلومینیوم، کلیپس، تایل سرامیک خشک و اجرت نصب تعیین می شود و شما می توانید در ساختمان خود از اجرای نمای سرامیک خشک استفاده داشته باشید. این نمونه از نمای خشک امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و می توان گفت که در بسیاری از ساختمان های نوساز استفاده از این محصول توصیه می شود.

سیستم نمای سرامیک خشک - آرمن مجری نمای سرامیک خشک

 آرمن طرح و نما در زمینه سیستم های نمای خشک به عنوان مجری و مشاور پروژه های بزرگ فعالیت دارد در صورت تمایل به همکاری مشترک یا دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.

پروژه های اخیر

آرمن مجری انواع پروژه های بزرگ و تجاری

گالری ها

آخرین مطالب

متأسفیم ، هیچ پستی پیدا نکردیم. لطفا مورد دیگری را جستجو کنید.