اسکای لایت ، مدرن ترین راه برای استفاده بیشتر از نور طبیعی خورشید در ساختمان

می 23, 2019
اسکای لایت

اسکای لایت یکی از مدرن ترین و به روز ترین سازه سقف شیشه ای می باشد که بعضی ها به آن سقف شیشه ای ساختمان نیز می گویند. شما می توانید به کمک این سازه علاوه بر استفاده بیشتر از انرژی و نور طبیعی خورشید، نمای ساختمان را هم بسیار جذاب و زیبا کنید. ممکن است فکر کنید استفاده از آن بیشتر در ساختمان های تجاری بسیار بزرگ و لوکس می باشد اما  امروزه شما می توانید مدل ها و اشکال مختلف این گونه سازه سقف شیشه ای را در بسیاری از ساختمان های تجاری، اداری، تفریحی، مسکونی و … مشاهده کنید و اثرات مثبت آن را از نزدیک ببینید .

 

اسکای لایت
اسکای لایت

آیا با مزایای اسکای لایت آشنا هستید؟

اسکای لایت بسته به طراحی که برای نما انجام شده است به گونه ای استفاده می شود که بخشی یا تمامی قسمت های سقف ساختمان را تشکیل دهد و همانند پنجره ای بزرگ می باشد که 3 تا 10 برابر پنجره های معمولی نور خورشید را به داخل ساختمان منتقل می کند و تقریبا می تواند 80 % روشنایی طبیعی مورد نیاز داخل ساختمان را تامین کند. مزایای دیگری نیز دارد که ما به طور اختصار به موارد زیر اشاره کرده ایم :

 • صرفه جویی در مصرف انرژی الکتریکی و …
 • جذابیت بیشتر در ظاهر ساختمان
 • انعطاف بالا برای اجرای طراحی های پیچیده
 • داشتن خاصیت جلوگیری از ورود آب به ساختمان
 • عایق صدا، گرما و سرما
 • صرفه جویی در هزینه های ساختمانی
 • کم کردن اثرات سوء حاصل از انرژی های مصنوعی
 • بهره بردن از نور خورشید بدون درخشندگی آزار دهنده

 

 

اسکای لایت
اسکای لایت

 

اسکای لایت خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

سقف شیشه ای ساختمان باید از شرکت های معتبری تهیه شود تا سالیان زیادی عمر کند و در این مدت مشکلی را برای ساکنان ساختمان ایجاد نکند همچنین باید استفاده از اسکای لایت به گونه ای باشد که با دکوراسیون و کاربرد ساختمان همخوانی داشته باشد پس بهتر است قبل از اجرای آن طراحی که به کمک نرم افزار های سه بعدی انجام شده را مشاهده کنید. حال این سوال پیش می آید که یک اسکای لایت خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ ما در زیر ویژگی هایی که سقف شیشه ای باید داشته باشد را برای شما آورده ایم :

 • مقاوم در برابر باد، حرارت، زلزله، برف و …
 • طراحی متناسب با نوع کاربری ساختمان
 • استفاده از شیشه هایی با کیفیت، شفاف و روشن
 • مقاومت در برابر امواج صوتی و جلوگیری از ورود آلودگی صوتی به درون ساختمان
 • جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایی و سرمایی

از آنجایی که شرکت آرمن به صورت تخصصی و حرفه ای در این زمینه مشغول به کار است شما می توانید بهترین و به روزترین اسکای لایت متناسب با ساختمانتان را از متخصصان این شرکت بخواهید زیرا شرکت آرمن انواع اسکای لایت از جمله سقف شیشه ای اسپایدر، سقف اسکای لانچ، سقف شیشه ای کرتین وال و … را مطابق با سلیقه مشتری با بهترین کیفیت و داشتن ویژگی های گفته شده را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

اسکای لایت یا سقف شیشه ای ساختمان به چه منظوری استفاده می شود ؟

اسکای لایت معمولا برای استفاده از نور مستقیم و طبیعی و اجرای نورپردازی، ارائه دید بیشتر به محیط باز و بیرون ساختمان به ساکنان داخلی ساختمان ، استفاده از انرژی گرمایی خورشید در ساختمان، تبادل هوای تازه و تهویه ی هوا استفاده می شود. البته این سبک می تواند زیبایی های ظاهری زیادی را نیز به نمای ساختمان شما بدهد و باعث جلب توجه و ایجاد احساس بهتری در افرادی شود که در ساختمان هستند و یا از بیرون به ساختمان نگاه می کنند.

https://en.wikipedia.org

 

مطالب اخیر
سرامیک خشک پرسلانی و مزایای استفاده از آن
سرامیک خشک پرسلانی به سرامیک هایی گفته می شود که کاملا شیشه ای است، درصد جذب آب بسیار پایین می باشد و در دمای 1200 درجه سانتیگراد تولید می شوند.
سیستم نمای خشک و مزایای آن
یکی از مهمترین علت هایی که آمریکایی ها از سیستم نمای خشک استفاده کردند به این خاطر بود که به راحتی می توانستند پنل هایی را که در ساختمان به کار می برند را باری دیگر استفاده کنند، یعنی در اصل آن پنل ها قابل بازیافت بودند.

  ارسال دیدگاه