انواع شیشه در سقف شیشه ای اسکای لایت

نورافکن یا سقف شیشه ای اسکای لایت انواع مختلفی دارند که می توانند در شیشه های سقفی و نورگیرها از نوع منفرد، دو یا سه جداره استفاده شوند. بنابراین پیش از هر چیز باید مشخص کنید به دنبال چه نوع سبک سقفی می گردید. بیایید با توضیح اینکه شیشه سفت و شیشه روکش شده چیست، شروع کنیم.

شیشه سفت در سقف شیشه ای اسکای لایت

شیشه های مقاوم احتمالاً محبوب ترین سقف شیشه ای اسکای لایت برای سقف های داخلی هستند. زیرا در صورت بدترین حالت، شیشه ها به قطعات بسیار کوچکی خرد می شوند. از آنجایی که کیفیت شیشه در چند سال گذشته در حال کاهش است، ما تنها نورگیری را معرفی کردیم که دارای شیشه های مقاوم در برابر حرارت باشد. نتیجه این است که هرگونه نقصی که در طی فرآیند تولید شیشه مشاهده شود، می توان آن را بازیافت کرد. بنابراین ۹۹٪ مشکلات طی نصب را برطرف می شود.
اکثر شرکت های طراحی و ساخت نورگیر هر روز با بهترین معماران جهان کار می کنند، آنها در طی طراحی های مختلف به نتایجی دست یافته اند که بر اساس آنها مشخصات سقف اسکای لایت برای ساختمان های عمومی برای اطمینان از ایمنی به ویژگی های قوی تری نیاز دارد. این امر باعث شد تا شیشه های چند لایه را در تمام انواع سقف شیشه ای اسکای لایت مسطح به عنوان استاندارد اجرا شود.

شیشه لمینت شده در سقف شیشه ای اسکای لایت

بهترین مشخصات اسکای لایت برای یک صفحه در محیط داخلی، یک صفحه چند لایه است. به بیان ساده تر، شامل دو صفحه است که با یک لایه میان لایه ای چسبیده اند و این بدان معنی است که اگر هر چیزی صفحه را خرد کند، در همان موقعیت باقی می ماند و احتمال صدمه به انسان یا دارایی، زیر صفر است. با شکستن صفحه روکش، می توان به راحتی واحد دو جداره آن را تمدید کرد، در عین حال که هیچ کس یا هیچ چیز صدمه و آسیب ندیده باشد. علاوه بر این، میان لایه نیز به عنوان یک فیلتر UV عمل می کند، تا آنجا که ممکن است اشعه های خورشید را منحرف کرده و به حفظ دمای داخلی به بهترین شکل ممکن کمک می کند. از لحاظ دوام و ایمنی در خانه، شیشه های چند لایه امنیت بیشتری را برای هر سقف شیشه ای اسکای لایت ایجاد می کند. زیرا شکستن شیشه حتی در صورت شکسته شدن تدریجی، سخت تر می شود.
همانطور که قبلاً نیز گفتیم، شیشه لمینت یکی از بهترین راه ها برای مبارزه با اشعه ماورا بنفش است اما در مقابل جهت افزایش نور خورشید برای فضای داخلی نیز بسیار موثر است. به خصوص هنگامی که با پوشش شیشه کنترل خورشیدی ترکیب شود. این بدان معنی است که صفحات داخلی چند لایه سقف شیشه ای اسکای لایت اجازه می دهد تا نور مرئی به فضای زندگی پایین منتقل شود در حالی که اکثر قریب به اتفاق، انتقال UV را جذب و منحرف می کند. تقریباً مسلم است که شیشه های چند لایه جزئی جدایی ناپذیر از هر نوع سقف شیشه ای اسکای لایت مسطح است. یکی دیگر از مزایای بزرگ شیشه های چند لایه توانایی آن در کاهش تأثیر سر و صدای خارجی در فضای داخلی است. این در مقایسه با نورگیر شیشه ای دو جداره استاندارد و حتی بیشتر از نورگیر پلاستیکی، در به حداقل رساندن آلودگی صوتی خارجی بسیار موثر است. یک چالش در مورد شیشه های چند لایه این است که به دلیل ماهیت پردازش اضافی، گران تر از بیشتر اشکال دیگر شیشه است.

نگهداری کمتر با بکارگیری انواع لعاب

لعاب با نگهداری کمتر هنوز هم نیاز به تمیز کردن پراکنده دارد. واحدهای شیشه ای برای تمیز کردن راحت تر ساخته شده اند، همچنین زمان تمیز کردن فیزیکی را نیز به حداقل می رساند. پوشش با نگهداری کم باعث ایجاد یک سطح شیشه ای خارجی صاف می شود که هم در برابر عناصر مقاوم است و هم تمیز کردن آن آسان است. اما استفاده از این لعاب چه سودی خواهد داشت؟

  •  اگر سقف شیشه ای  شما قرار است در منطقه ای صعب العبور نصب شود، لعاب هایی با شرایط نگهداری کمتر، تقریباً کل ساختار نورگیر را تضمین می کند.
  •  شما قرار است در منطقه ای صعب العبور نصب شود ، قطعاً شیشه هایی با نگهداری کمتر باعث سهولت در نگهداری و مراقبت از سوی شما می شوند. به طور مشابه، صاحبان خانه که ممکن است از لحاظ فیزیکی با تمیز نگه داشتن شیشه خود مشکل داشته باشند، از این لعاب استقبال می کنند.
عایق کنترل نور خورشیدی در سقف شیشه ای اسکای لایت

این ویژگی شیشه باعث کاهش گرمای خورشیدی در داخل ساختمان می شود و به نور خورشید اجازه می دهد تا از پنجره سقف شیشه ای اسکای لایت عبور کند. در حالی که اکثر قریب به اتفاق گرمای خورشید را در خارج از منزل تابانده و منعکس می کنند. در نتیجه نورگیر شما می تواند همچنان مقدار زیادی از نور طبیعی روزانه را به داخل خانه یا محل کار وارد کند. در عین حال که راحتی و دلپذیری محیط را حفظ می کند، با جلوگیری از تجمع بیش از حد گرما، با لعاب خورشیدی نیاز به تهویه مطبوع گران قیمت را کاهش می دهد. اما استفاده از لعاب خورشیدی در سقف شیشه ای اسکای لایت چه سودی دارد؟ این لعاب برای مکان هایی مناسب است که مایل به پرداخت هزینه های بیشتر در کنار بکارگیری واحدهای تهویه مطبوع نیستند. برای مشاغل و صاحبان خانه که به دنبال بهبود بهره وری انرژی خود هستند، کنترل خورشیدی یک روش خودکفا برای حفظ درجه حرارت راحت تر در محیط داخلی است. همچنین برای دفاتر کاری که نیاز به تابش خیره کننده کمتر خورشید، در عین لذت بردن از نور طبیعی ایده آل می باشد.

عایق صوتی در سقف شیشه ای اسکای لایت

عایق صوتی برای هر کسی که از آلودگی صوتی رنج می برد، مناسب می باشد. مانند افرادی که در نزدیکی فرودگاه ها یا جاده ها زندگی می کنند، لعاب عایق بندی صوتی می تواند به بیرون نگه داشتن سر و صدا کمک کند و شما را از لذت بردن از منظر بی نصیب نگذارد. عایق صوتی در یک واحد سقف شیشه ای اسکای لایت دو جداره قرار دارد. یک لایه، لایه باز است که به طور ویژه مانع از لرزش فرکانس های صدا در بین هر دو صفحه شیشه ای می شود و به عنوان مانعی برای سر و صدای ناخواسته می شود. اما لعاب صوتی چه مزایایی دارد؟ عایق صوتی برای مشاغل حساس ضروری است تا نویز را در حد معقول، کنترل کرده و به حداقل برساند تا تأثیرات بیرونی را کاهش داده و به ایجاد یک مکان آرام و بی سروصدا کمک کنند. برای صاحبان خانه، عایق آکوستیک می تواند صدای ضربه مانند بارش باران شدید بر روی پنجره های سقف مسطح را به حداقل برساند تا از خواب شبانه ای آرام برخوردار باشید.

عایق حریم خصوصی در سقف شیشه ای اسکای لایت

روش های شفاف سقف شیشه ای اسکای لایت برای دارایی شما، می تواند نور را کنترل کند و حریم خصوصی شما را حفظ کند. عایق حفظ حریم خصوصی، نور را در برابر توجه ناخواسته متراکم می کند، در عین حال اطمینان حاصل می کند که از محل زندگی یا محل کار شما نور طبیعی کافی دریافت می کند. عایق شفاف ممکن است با سایر ویژگی های عایق مانند عایق حرارتی و صوتی ترکیب شود تا به بهترین شکل برای املاک شما انجام شود. این عایق دارای مزایای بسیاری است. شیشه ضد حرارت برای صاحبان خانه ای ایده آل است که تمام مزایای زیبایی سقف  یا نور کف را می خواهد در حالی که اطمینان از عدم دیدن فضای بیرون را دارد، حفظ می کند.